Yüksekova’da yasak kalktı

Hakkari Yüksekova'da önceki gün uygulanmaya başlayan sokağa çıkma yasağı bugün saat 07.00'de sona erdi.
Yüksekova’da önceki gün ilan edilen sokağa çıkma yasağı bu sabah saat 07.00′da sona erdi. Hakkari Valiliği tarafından açıklanan karar, camilerden yapılan anonslarla vatandaşa bildirildi.

İlçenin Orman, Eskikışla, Mezarlık, Dize, Yeşildere, Cumhuriyet mahallelerinde bir çok kişi ellerindeki tava, tencere kapaklarını bir birine vurararak protestoda bulundu. Polisin ilçe genelinde aldığı yoğun güvenlik önlemleri ise sürüyor. Bu arada çıkan Yüksekova’da çıkan çatışmalarda 15 teröristin öldüğü ileri sürülürken, kesin rakam konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

İÇİŞLERİ : TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARINDAN ÖNEMLİ BİR KISMI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Hakkari İli Yüksekova İlçesi’nde teröristlere karşı yapılan operasyonlarda, güvenlik kuvvetlerimize saldırıda bulunan terör örgütü mensuplarından önemli bir kısmı etkisiz hale getirilmiştir. Operasyonlarda terör örgütü mensuplarınca kazılan hendekler kapatılmış, bombalı tuzaklamalar temizlenmiş ve yoldaki bariyerler kaldırılmıştır. Bazı haber ve internet sitelerinde ve sosyal medyada, bu operasyonlarla alakalı olarak yer alan asılsız iddialar üzerine aşağıdaki açıklamaların yapılmasına gerek duyulmuştur: Bir vatandaşımıza ait 3 katlı eve, güvenlik kuvvetlerimizce atılan roketatarın isabet etmesi sonucu bu evin yandığı, operasyonlar esnasında vatandaşlarımızın da yaralandığına dair yayınlanan haberler tamamen asılsızdır. Bahse konu 3 katlı evin bölücü terör örgütü mensuplarınca atılan roketatar sonucu yandığı tespit edilmiştir. Operasyonlar sırasında güvenlik kuvvetlerimizce roketatar kullanılmamaktadır. Bu yöndeki iddialar tamamen asılsız, yalan ve kara propagandanın bir örneğidir. Operasyonlar esnasında her hangi bir sivil can kaybı olmamış ve yaralanma yönünde Hakkari Valiliği’ne ve Yüksekova Kaymakamlığı’na her hangi bir müracaat vaki olmamıştır. Kamuoyunun bu tür asılsız iddialara itibar etmemesi önemle rica olunur.”

  :

  :

  :

  :

  "Yüksekova’da yasak kalktı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete