Apple'dan Türkiye'ye protesto

Apple'ın CEO'su, Zorlu'da açılacak olan mağazasının açılışına katılmayacağını belirtti.
Sosyal medyaya girişi sağlayan akıllı telefon iPhone ve iPad'in mucidi Apple CEO'su, Türkiye'deki mağazasının açılışına katılmaktan vazgeçti. Gerekçesi yasaklar.

AÇILIŞI ABDULLAH GÜL İLE YAPACAKLARDI
Twitter ve Youtube yasağı dünyada alay konusu olurken, Türkiye’deki ilk Apple Store’un açılışına firmanın CEO’su Tim Cook’un katılmayacak olması protesto olarak algılandı. Mağazanın, yapımı tartışma konusu olan Zorlu Center’da bulunması ise dikkat çeken bir diğer nokta.
Türkiye’deki düşünce özgürlüğüne yönelik baskılar özellikle Batı dünyasında sert biçimde eleştirilirken, Twitter ve Youtube yasağının yankıları sürüyor. Son olarak Zorlu Center’da yarın yapılacak Apple Store’un açılışına CEO Tim Cook’un katılmayacağı belirtildi. Açılışı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte Cook’un yapacağı aylar önce basında yer almıştı. Ancak, Zorlu Center yetkilileri yarın yapılacak açılış için özel bir seremoni düzenlenmeyeceğini, mağazanın diğer dükkânlar gibi saati geldiğinde kapılarını açacağını dile getirdi.

424. MAĞAZASINI AÇIYOR

Apple Store 424. mağazasını İstanbul Zorlu AVM'de yarın sabah saat 10:00'da  açılıyor. Apple'in mağaza tasırımı aynı dünyadaki diğer mağzalarındaki gibi cam olarak tasarlanmış. Apple Store Zorlu 16 metrelik devasa yekpare cam duvarlardan, ilk kat doğal aydınlatma olarak kullanılan kübik cam yapı. Mağaza katlarını birbirine bağlayan özel cam merdivenler ve  alt kat aydınlatmasında kullanılan cam tavandan oluşuyor.

İLK 4 BİN 500 KİŞİYE TİŞÖRT HEDİYESİ
Açılışta çok sayıda meraklının mağazayı ziyaret edeceğini belirten yetkililer  "Apple Zorlu mağazamızı ziyaret eden ilk 4 bin 500 kişiye o güne özel tişörtlerimizden hediye edeceğiz" açıklaması yaptılar. Ayrıca  23 Nisan'da da çocuklara Apple ürünlerinin eğitimlerini ücretsiz vereceklerini açıkladılar.

  :

  :

  :

  :

  "Apple'dan Türkiye'ye protesto" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ