Televizyonu bilgisayara çeviren USB bellek

USB bellek boyutundaki bilgisayar çözümlerine bir yenisi de Asus ve Google işbirliği ile geldi.
Asus ve Google işbirliğiyle geliştirilen ve Chromebit adı verilen USB bellek büyüklüğündeki cihaz televizyon ya da monitörü bilgisayara çeviriyor.

Chromebit ile monitör ve televizyonlar bilgisayar olarak kullanılabilecek Chromebit ile monitör ve televizyonlar bilgisayar olarak kullanılabilecek.

Chromebit adı verilen USB bellek boyutundaki bilgisayar, televizyon ve monitöre takılarak kullanılılıyor. HDMI portunu kullanan cihazda 2 GB RAM, Rockchip 3288 işlemci, 16 GB depolama kapasitesi, USB 2.0 çıkışı, Wi-Fi ac desteği ve Bluetooth 4.0 gibi özellikler bulunuyor.

YAZ AYLARINDA SATIŞA SUNULMASI BEKLENİYOR

Yaz aylarında satışa sunulması beklenen Chromebit’in fiyatı 100 dolar olarak açıklandı. Cihaz, takıldığı televizyon ve monitörlere bilgisayar olarak kullanılabilme özelliği kazandırıyor. İşletim sistemi olarak Chrome kullanacak olan cihazla ilgili açıklama yapan Google, testlerin halen devam ettiğini ve nihai ürünün önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacağını ifade etti.

YENİ DEĞİL

Televizyon ya da monitöre takılarak bilgisayar özelliği kazandıran USB bellek boyutundaki cihazlar yeni değil. Özellikle Çin’li üreticilerin onlarca farklı cihazı piyasada bulunuyor.

Çeşitli fiyat aralıklarına sahip olan bu cihazların hemen hemen hepsi Android işletim sistemi kullanıyor. Yeni piyasaya sürülen ürün ise Chrome işletim sistemini kullanan ilk cihaz olma özelliğini taşıyor.

Kaynak: Google ve Al Jazeera

  :

  :

  :

  :

  "Televizyonu bilgisayara çeviren USB bellek" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ