Alkol seviyenizi ölçebilen telefon!

Alkollü bir şekilde trafiğe çıkmak istemeyen sürücüler, bu telefonların kılıfı sayesinde alkol seviyenizi ölçebileceksiniz.
Trafik polislerinin alkol seviyenizi ölçmek için kullandığı nefes ölçüm cihazlarının kişisel kullanıma yönelik olanları bir süredir piyasada dolanıyor. Bu telefon kılıfı ise bu ürünü bir adım ileriye taşıyıp size hem rahatlıkla taşıyıp kullanabileceğiniz bir nefes ölçüm cihazı, hem de kullanışlı ve şık bir telefon kılıfı sunuyor.

NE KADAR ALKOL ALDIĞINIZI SÖYLEYECEK

Şu an Indiegogo adlı sitede bir kampanya olarak duran ürün eğer istediği bütçeyi toplamayı başarırsa piyasadaki yerini alacak ve 150 dolar (yaklaşık 350 TL) karşılığında size her daim ne kadar alkol aldığınızı söyleyen bir telefon kılıfına sahip olabileceksiniz.

Hürriyet’te yer alan habere göre, iDrink isimli bu telefon kılıfının amacı sizin alkollü iken araç kullanmanızı engellemek, bunun için yazılımında bir de oyun bulunduran iDrink, adeta trafik polisi gibi sizin düz bir çizgide yürüyüp yürüyemediğinize de bakıyor ve size bir de taksi çağırabiliyor.

20.000 DOLAR BÜTÇE LAZIM

Hedef olarak 20.000 Dolar bütçeye ihtiyaç duyan iDrink şu an için kampanyasının bitimine 28 gün kala sadece 850 Dolar toplayabilmiş durumda ve ilk prototip iPhone 6 için üretiliyor.

Tamamlanmamış prototip üzerinden görebileceğimiz kadarı ile üzerinde bir de şişe açacağı bulunan iDrink telefon kılıfı bir yandan sizi bir şeyler içmek için heveslendirirken bir yandan da engel olmaya çalışıyor.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Alkol seviyenizi ölçebilen telefon!" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete