​Fransa’da terörist saldırı

Fransa'nın Lyon şehrinde bir fabrikaya düzenlenen terör saldırısında 1 kişinin öldüğü açıklandı
Fransa’nın güneydoğusunda Grenoble şehri yakınlarında bir gaz fabrikasına yapılan terörist saldırıda 1 kişinin ‘kafasının kesilerek’ öldürüldüğü ve birçok kişinin de yaralandığı bildirdildi.

İntihar saldırısı olduğu iddia edilen patlamanın AIR PRODUCT isimli bir gaz üretim fabrikasına giren bir araç ile yapıldığı, aracın fabrikanın içindeki gaz dolu tüpleri patlattığı bildirildi. Olayda en az bir kişinin öldüğü ve çok sayıda yaralı olduğu öğrenildi. Ayrıca fabrikada patlamadan sonra büyük bir yangın çıktı.

Saldırının ardından olay yerine gelen polis fabrikanın girişinde, başı kesilmiş bir kişinin cansız bedenini buldu. Kesilen başın, Arapça yazılı bir İslami terör örgütün bayrağına sarılı halde fabrikanın girişine bırakıldığı bildirildi. Bayrağın Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütüne ait olduğu düşünülüyor.

Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye görevlisi ulaştı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRILIYOR

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve’nin olay yerine gittiği açıklandı.

Güney Amerika ziyaretini sürdüren Fransa Başbakanı Manuel Valls, saldırının ardından Bernard Cazeneuve’yi olay yerine gönderdi ve “hassas bölgelerde” güvenlik önlemlerinin artırılmasını istedi.

Fabrikanın Lyon’un güneydoğusunda bulunan St. Quentin-Fallavier kentinde olduğu aktarılıyor.

Saldırganın elinde IŞİD bayrağına benzer Arapça yazılı bir bayrak olduğu belirtiliyor.

Saldırıyla ilgili bir şüphelinin göz altına alındığı bildirilirken, saldırganların sayısı ise henüz netlik kazanmadı.

Fransa Ocak ayında Paris’te Charlie Hebdo dergisine ve bir Yahudi marketine gerçekleştirilen terörist saldırılar sonrası güvenlik alarmını en üst düzey seviyeye çıkarmıştı. Ocak ayındaki trajik saldırılarda, 3 saldırgan da dahil 20 kişi hayatını kaybetmişti.

Dünya basını, fabrika saldırısının Paris saldırılarından 6 ay sonra gerçekleştiğine dikkat çekiyor.

  :

  :

  :

  :

  "​Fransa’da terörist saldırı" hakkında Tweetler

  DİĞER DÜNYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete