Erdoğan'ın muhtar ağırlama gideri 2 Milyon lira

Siyasi Partilerin Haftalık grup toplantılarını gölgede bırakmak için başlatıldığı savunulan RT Erdoğan Muhtarlar toplantısının maliyetleri dudak uçuklattı.
KARŞI GAZETE | ÖZEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her hafta yaklaşık 400 muhtarı Saray’a davet ettiği ve bugüne dek 2000 civarında muhtarın tüm giderleri karşılanarak Saray’da ağırlandığı ortaya çıktı.

DEVLETE YÜKÜ 2 MİLYON TL


Cumhurbaşkanı’nın muhtarlara yaptığı “cömert” ev sahipliğinin devlet bütçesine yükünün ise muhtar başına 1000 TL olmak üzere toplamda 2 Milyon TL’ye (eski parayla 2 trilyon lira) ulaştığı öne sürüldü.

GRUP TOPLANTILARINI GÖLGEDE BIRAKIYOR

Erdoğan’ın muhtarlarla buluşmasının siyasi partilerin TBMM’deki grup toplantılarına denk getirilmesi ”Cumhurbaşkanı parti liderlerinin konuşmalarını gölgede bırakmak için bu organizasyonu yapıyor” şeklinde eleştirilere neden olmuştu.

DAVUTOĞLU RAHATSIZ

Erdoğan konuşurken pek çok haber kanalı Parti liderlerinin gruplardaki konuşmalarını vermek yerine Saray’a bağlanıp Erdoğan’ın konuşmasını canlı vermeyi tercih ediyor. Bu durumdan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da rahatsız olduğu siyasi kulislerde dile getiriliyor.

KARSIGAZETE.COM.TR

  :

  :

  :

  :

  "Erdoğan'ın muhtar ağırlama gideri 2 Milyon lira" hakkında Tweetler

  DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete