Google'dan 'Android TV'

Google, üzerinde çalıştığı Android TV ile televizyon için Apple, Amazon ve Roku ile rekabete girişmeye hazırlanıyor.
Mashable’ın haberine göre, Google Apple TV’ye benzer Android’li bir cihaz üzerinde çalışıyor ve video sağlayıcıları ile Android TV için anlaşmaya çalışıyor. Cihaz, aynı zamanda oyunlar ile uyumlu olacak ve Fire TV gibi isteğe bağlı bir oyun kumandası ile gelecek.

'EĞLENCE ARAYÜZÜ'
Android TV için bir bilgisayar platformu değil, eğlence arayüzü deniliyor. Sinematik, eğlenceli, akıcı ve hızlı olacak bu platformda her zevke göre içerik bulunacak. Android işletim sistemi ile çalışacak olan bu kutu, Fire TV gibi sesli komutları destekleyecek ve hızlı bir biçimde içerikleri bulabilecek. İçeriklere erişimin oldukça basit olacağı belirtilen sistemde, kullanıcılar cihazla birlikte gelen kumanda ile film, uygulama, oyun ve kanallar arasında geçişler yapabilecek. Bir nevi, Amazon Fire TV ve Apple TV ile aynı kontrol sistemine sahip olacak.

The Verge’ün haberine göre de Google’ın yeni Android TV’si Chromecast ile birlikte çalışabilecek. Chromecast’in bir yere gitmediğini belirten The Verge, iki cihaz arasındaki farkı ortaya koymak için farklı arayüzler geliştirilmesi gerekeceğini ifade etti.

  :

  :

  :

  :

  "Google'dan 'Android TV'" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ