​Whatsapp'a beklenen özellik geliyor

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a çok yakında yeni bir özellik daha geliyor.
Sesli arama, PDF doküman paylaşımı ve masaüstü uygulaması derken WhatsApp, kullanıcıların yoğun şekilde talep ettiği bir özelliği daha platforma getirmeye hazırlanıyor. GIF desteği nihayet WhatsApp’a geliyor.

iOS işletim sisteminde 2.16.7.1 yapım numarasına sahip son WhatsApp beta sürümünde GIF desteğinin yer aldığı görüldü. Söz konusu yenilik kapsamında iOS kullanıcıları GIF dosyaları artık uygulama içerisinde oynatabilecek.GIF desteğinin kısa süre içerisinde tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde bir güncelleme kapsamına dahil edilmesi bekleniyor. Whatsapp'taki bu yenilik sadece iPhone'larla da sınırlı kalmayacak.Aynı süreçte Android kullanıcıları için de GIF desteğinin kullanıma sunulacağını söyleyebiliriz.

WhatsApp cephesindeki yenilikler GIF desteğiyle sınırlı kalmayacak.Görüntülü arama özelliği de kısa süre önce Android platformunda WhatsApp beta test programına kayıtlı kullanıcılar tarafından test edilmeye başlandı.Kısa süre içerisinde uygulamaya dahil edilecek bir diğer yenilik ise ZIP dosyaların gönderimi olacak.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

  :

  :

  :

  :

  "​Whatsapp'a beklenen özellik geliyor" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete