Abbasağa Parkı'nda kafe isyanı

Beşiktaş Abbasağa Parkı'nın yerine kafe yapılacağını öğrenen mahalleli duruma tepki gösterip parkta yapılacak inşaatı engellemek için beklemeye başladı.
Abbasağa Parkı'nda kafe isyanı çıktı.Parkın giriş kısmındaki spor aletleri dün Beşiktaş Belediyesi ekipleri tarafından söküldü. Bugün iş makinasının parkta çalışma yaptığını gören mahalleliler alana kafe yapılacağını öğrenince çalışma yapan işçilere tepki gösterdi.

Yoğun tepki üzerine çalışma yapan işçiler, iş makinasını park içinde bırakıp gittiler.

Park içinde kafe istemediklerini söyleyen vatandaşlar çalışmanın olduğu yerde beklemeye başladı.Doğma büyüme Beşiktaşlı olduğunu söyleyen Altıner Kalafat,  “Bu alan Abbasağa’nın tek yeşillik alanı bizim halkımız gece gündüz burada toplanıyor, burası bizin oturma alanımız. Belediye buraya bir kafe yapmak istiyor.

Biz buna karşı çıkıyoruz. Böyle bir şey yapılırsa bir betonlaşma başlayacak parkımızda ve bu yeşil alan telef olup gidecek. Bunu biz kesinlikle istemiyoruz ve karşıyız. Burada spor aletleri vardı. Spor aletlerini dün belediye sökmüş. Halkımız görmüş biz de müdahale etmek için geldik, toplanıyoruz bunu yaptırmayacağız" dedi.BETON İSTEMİYORUZ

CHP’li Beşiktaş Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmanın mahallenin talebi üzerine başlatıldığı iddia edilirken mahallelinin ise böyle bir taleplerinin olmadığını dile getirdiği belirtildi.

Twitter’de ise “Abbasağa Park Meclisi” ve “Haziran Beşiktaş” adlı hesaplardan yıkım çalışmalarına tepki geldi. Beşiktaş Kent Dayanışması, CHP’li Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ı yıkım nedeniyle eleştirdi.

Yıkıma karşı şu mesaj paylaşıldı:

“Yaşam alanlarımızı betona teslim etmeyeceğiz. Yeşilimiz yeşil kalacak. Sizin olsun rantta açtığınız çay bahçeniz! Beşiktaş'a ne yapıp ne yapılmayacağına halk karar verir. Beton istemiyoruz, rant istemiyoruz.

Forumlarımızın, meclis toplantılarımızın, şenliklerimizin yapıldığı parkımızı ranta sermayeye teslim etmeyeceğiz. Abbasağa halkındır.”MUHTAR : MAHALLELİ İSTİYOR

Abbasağa Mahallesi Muhtarı Yüksel Sağat Radikal'e yaptığı açıklamada kafenin mahalle sakinlerinin talebiyle yapıldığını söyleyerek, "Seçimlerde halkın parka bir kafa talebi vardı. Belediye başkanına iletilmişti. Bu kapsamda parka küçük bir kafe yapılıyor" dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da mahalle sakinleriyle nisan ayında yaptığı toplantı kafe için yer keşfinin yapıldığını ve inşaatın başlayacağını söylediği belirtildi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Abbasağa Parkı'nda kafe isyanı" hakkında Tweetler

  DİĞER ÇEVRE HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete