75 yıllık evli çift beraber öldü

ABD'de yaşayan 75 yıllık evli çiftin son arzusu gerçek oldu. Çift, son nefeslerini 24 saat arayla aynı yatakta verdi.
Aileleri Polonya'dan ABD'ye göç eden Jeanette ve Alexander Toczko çifti henüz sekiz yaşındayken tanıştılar. O yaştan sonra bir daha hiç ayrılmayan çift 1940'ta evlenip beş çocuk sahibi oldu. Savaş gazisi olan 95 yaşındaki Alexander Toczko bir süre önce düşüp kalçasını kırdığında yatağa bağlı hale geldi. Sağlığı kritikleşen yaşlı adamın özel bir yatakta yatması gerekince çift, 75 yıllık evliliklerinde ilk kez yataklarını ayırmak zorunda kaldı.

İSTEDİĞİ OLDU, KOLLARIMDA ÖLDÜ

Aynı dönemde Jeanette'in de hastalığı ilerledi ve o da yatağa bağımlı hale geldi. Sağlıklarını iyiden iyiye kaybeden çift çocuklarına son isteklerinin aynı yatakta yatıp, birbirlerinin kollarında ölmek olduğunu söylediler. Durumu ağırlaşan çiftin son anlarını kızları Aimee, İngiliz Daily Mail gazetesine anlattı.

Babaları 17 Haziran'da evindeki yatağında son nefesini verince Aimee, yanında yatan annesine "onu kaybettik" demiş. Aimee sonrasında yaşanan duygusal anları şöyle anlattı: "Babama sarıldı ve 'Bak istediğin oldu. Benim kollarımda öldün ve seni çok seviyorum. Seni çok seviyorum, beni bekle, yakında yanında olacağım' dedi."

24 SAAT SONRA AYNI YATAKTA

Aradan 24 saat bile geçmeden 96 yaşındaki Jeanette Toczko da aynı yatakta yaşamını yitirdi.

Kaynak: CNNTürk

  :

  :

  :

  :

  "75 yıllık evli çift beraber öldü" hakkında Tweetler

  DİĞER DÜNYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete