AKP'li rektör o ülkeden kovuluyor

AKP’nin fetvacısı olarak bilinen rektör o ülkeden kovuluyor.
Hollanda, Türkiye'deki seçimler öncesi, "HDP'ye oy verilmemesi" çağrısıyla gündeme gelen AKP’nin fetvacısı olarak bilinen Rotterdam İslam Üniversitesi (IUR) Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'ün görevden uzaklaştırılmasını istiyor.

PILINI PIRTINI TOPLAYIP GİTSİN

AKP yanlısı görüşleriyle bilinen Akgündüz, HDP'ye verilecek oyların "eşcinsellere, Ermenilere, din düşmanlarına" destek olacağı açıklaması yapmıştı.

Hollanda Eğitim Bakanı Jet Bussemaker, Akgündüz'ün, "pılısını pırtısını toplayıp gitmesini" istedi. Bakan, Akgündüz'ün kovulması için ısrarcı olacağını açıkladı.

Akgündüz, daha önce de Gezi protestoların ilişkin görüşleri nedeniyle tartışma konusu olmuştu. Gezi'ye ilişkin, "dinsizlerin, Ermenilerin, Alevilerin işi" açıklaması, Hollanda Parlamentosu'nun tepkisine neden olmuştu.

Muhalefet IUR'nin derhal kapatılmasını istemiş, Eğitim Bakanlığı da okul hakkında üç ayrı soruşturma başlatmıştı.

"GAYLERE DESTEK OLACAĞINIZI DÜŞÜNÜN"

IUR Rektörü Akgündüz soruşturmalar sürerken, bu kez de Facebook hesabından Türkiye'deki seçimlere ilişkin bir çağrı yaptı.

Akgündüz, "HDP'ye oy vermek isteyen Müslüman kardeşlerime!" diye başlayan çağrıda, şöyle seslendi:

"Verdiğiniz oyla, gaylere (eşcinsellere), Ermenilere, dini değerleri yok etmek isteyenlere, ırkçılara, teröristlere, Amerika ve Avrupa'da Türkiye'ye düşman olan basın organlarına destek olacağınızı tekrar düşününüz..."

Akgündüz, seçimler için, "Türkiye'yi Mısır gibi yapmak isteyenlerin planladıkları ikinci bir Gezi olayı" değerlendirmesini de yaptı.

Kaynak: BBB Türkçe / Yusuf Özkan

  :

  :

  :

  :

  "AKP'li rektör o ülkeden kovuluyor" hakkında Tweetler

  DİĞER DÜNYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete