Günün Videosu

Başbakan adayı gösterilen AKP'li vekilin kızı da protestocu çıktı

İstanbul Erkek Lisesi'nde müdür Hikmet Konar'ı, mezuniyet töreninde öğrenciler protesto etmişti. Protestocu öğrenciler arasında AKP'li Mustafa Şentop'un kızı da vardı.
İstanbul Erkek Lisesi'nde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından, hiçbir kriter değerlendirmesi yapılmadan İstanbul Erkek Lisesi'ne müdür olarak atanan Hikmet Konar, mezuniyet töreni konuşmasında öğrenciler tarafından protesto edildi.

MUSTAFA ŞENTOP'UN KIZI DA ARKASINI DÖNDÜ

Yandaş eğitim istemediklerini belirten öğrenciler, müdür Konar konuşurken sırtlarını döndü. Mezuniyet töreninde sırtlarını dönen öğrencilerin arasında, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı AKP MKYK üyesi olan Mustafa Şentop'un kızı da vardı.

Seniha Begüm Şentop, 2011 yılında İlköğretim 8’inci sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'nda 498.918 puanla Türkiye üçüncüsü ve İstanbul birincisi olarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

Özel Çamlıca Coşkun İlköğretim Okulu'ndan mezun olan Seniha Begüm Şentop, 2011-2012 öğretim yılında İstanbul Lisesi'ne girmişti.

BAŞBAKAN ADAYLARI ARASINDA ADI GEÇİYORDU

Mustafa Şentop AKP'de Seçim İşleri'nden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev almış ve İstanbul'dan milletvekili seçilmişti. AKP MKYK üyesi olan Mustafa Şentop halen TBMM'de Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevini yürütüyor. Ahmet Davutoğlu'nun istifasının ardından Başbakan adayları arasında Mustafa Şentop'un adı da geçiyordu.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr


 

  :

  :

  :

  :

  "Başbakan adayı gösterilen AKP'li vekilin kızı da protestocu çıktı" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete