CHP’li vekilin bayrak açmasına 'Şov’ diyen Erdoğan...

Erdoğan’ın eski ve yeni tavrı tartışma yarattı.
TARİH: 21 MART 2013

ELİNDE BAYRAKLA KONUŞMA YAPTI


CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Meclis kürsüsünde konuşma yaparken Türk Bayrağı açmış. Erdoğan, CHP’li vekil için “Tam şovmen” ifadesini kullanmıştı.MECLİS dün 26. Dönem milletvekillerinin yemin etmesiyle çalışmaya başladı. Gece yarısına kadar devam eden yemin töreninde dikkat çeken detaylar vardı. AKP İzmir Milletvekili Necip Kalkan’ın yemini ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 2013 yılındaki sözlerini hatırlattı.

İzmir Milletvekili Kalkan, Meclis kürsüsüne Türk Bayrağı ile çıktı ve bayrağı boynuna asarak yemin etti. AKP’lilerden de alkış aldı.

TARİH: 17 KASIM 2015

BOY­NUN­DA BAY­RAK­LA YE­MİN ET­Tİ


AKP İz­mir Mil­let­ve­ki­li Ne­cip Kal­kan, ye­min eder­ken boy­nun­da bay­rak var­dı. AK­P’­li­ler du­ru­mu al­kış­la kar­şı­la­dı. Kal­kan, ye­min son­ra­sı “Bu be­nim ha­ya­lim­di­” de­di.2013 yılında Diyarbakır’daki Nevruz kutlamaları sırasında Öcalan’ın mesajının okunmasına tepki gösteren CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan da, TBMM kürsüsünde Türk Bayrağı açmıştı. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ise Bayraktutan için “Bir tane CHP Milletvekili kürsüye Türk Bayrağı ile çıkmış. Tam şovmen” demişti. Erdoğan’ın, AKP’li vekilin tavrı karşısında nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu oldu.

Kaynak: sozcu.com.tr / Ankara

  :

  :

  :

  :

  "CHP’li vekilin bayrak açmasına 'Şov’ diyen Erdoğan..." hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete