Emine Erdoğan’dan şehit ailelerine: Sabır acı ama meyvesi tatlı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, "Şehitlik, ölümlerin en şereflisidir ama evlat acısı da acıların en büyüğüdür. Evladını kaybeden anne ve babalara engin sabırlar diliyorum. Sabır acı ama meyvesi tatlıdır” dedi.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda “geçici kadın köy korucularıyla” bir araya geldi. Emine Erdoğan toplantıda şunları söyledi:

TERÖRE YEK VÜCUT

“Türkiye’de son aylarda baş gösteren terör olaylarında şehit ve gaziler canlarını, hayatlarını ortaya koyarak büyük bir sorumluluk üstlendi. Şimdi vazife geride kalanlara düşüyor. Teröre karşı direnecek, birliğimizden taviz vermeyecek ve masum görünümler altında terörü destekleyenlere asla müsamaha göstermeyeceğiz. Bizi birbirimize bağlayan pek çok ortak nokta varken, ayrılıklarla gücümüzü parçalayamayız. Teröre karşı yek vücut olacağız. Bir kere huzuru tatmış, barışın tatlı rüzgarını hissetmişken bir daha geri dönemeyiz.

YÜREKLER DAĞLANIYOR

Şehit cenazeleri bu sefer içimizi bir başka yakıyor, yüreklerimiz bir başka dağlanıyor. Gencecik evlatlarımız düğün kuracak, iş güç sahibi olacak, evlatlarının doğum müjdesini bekleyecekken al bayraklı tabutlara giriyorlar. Bu kadar adımı bunun için mi attı devletimiz? Bu talihsiz dönemi en az kayıpla kapatmak, huzura kastedenlere derslerini vermek ve yeniden barış iklimini tesis etmek için üzerimize vazifeler düşüyor. Uzak yerlerden kalkıp buraya geldiğiniz için Nene Hatun’un torunları olan siz güçlü kadınlarımıza çok teşekkür ediyor, güvenlik güçlerinize olan samimi destek için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.” 

Kaynak: Hürriyet
  • SELİM BÜLENT AĞMAN
    geçmiş hakkında SELİM BÜLENT AĞMAN - 28 Ağustos 2015 sen ilk önce trafik magandası kaatil oğlunu adalete teslim et,cezasını çeksin.ölen kadının kanı daha hala yerde ve oğlunun ellerinde duruyor dolayısı ile senin elinde kanlı.

:

:

:

:

"Emine Erdoğan’dan şehit ailelerine: Sabır acı ama meyvesi tatlı" hakkında Tweetler

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

KARŞI VİDEO
https://twitter.com/KarsiGazete