Erdoğan yine kadınları aşağıladı: Evinin kadını...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KADEM yeni hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Annelikten imtina eden bir kadın aslında kadınlığını inkar ediyor demektir" dedi.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kadın hakları konusunda bu toprakların ürünü olmayan bir görüşün yıllarca egemen olduğunu savunarak, "Kadının iş hayatındaki konumu onun anneliğini asla geriye atmamalıdır. 'Çalışıyorum' diye annelikten imtina eden bir kadın aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Anneliği reddeden, evini çevirmekten imtina eden bir kadın iş hayatında ne kadar başarılı olursa olsun eksiktir, yarımdır" diye konuştu.

"Altınla demiri eşitlediğinizde demiri daha kıymetli bir hale getirmiş olamazsınız" diyen Erdoğan, İnsanlığın yarısını oluşturan kadın, zerafetiyle, estetiğiyle, anneliğiyle değerlidir. Erkek ve kadını birbirine rakip, hasım olarak gören anlaşıyı kabul etmiyoruz" ifadesini kullandı.

KADEM hizmet binası açılışında konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Kadın hakları konusunda bu toprakların ürünü olmayan görüş, yıllarca egemen olmuştur. Altınla demiri eşitlediğinizde demiri daha kıymetli bir hale getirmiş olamazsınız. İnsanlığın yarısını oluşturan kadın, zerafetiyle, estetiğiyle, anneliğiyle değerlidir. Erkek ve kadını birbirine rakip, hasım olarak gören anlaşıyı kabul etmiyoruz.

"EVİNİN KADINI, ÇOCUKLARININ ANNESİ OLARAK ZATEN ÇOK ÖNEMLİ BİR İŞİ ÜSTLENEN KİŞİDİR"

Türkiye büyük hedefleri olan bir ülkedir. Bu hedeflere ulaşabilmek için milletimizin her ferdini harekete geçirmemiz gerekiyor. Kadınlarımızın üretimin gizli kahramanları olduğunu biliyoruz. Geçmişte istihdam rakamları içinde görünmeyen kadınlarımız artık burada yerini alıyor. Evinin kadının, çocuklarının annesi olarak zaten çok önemli bir işi üstlenen kadınlar, artık iş hayatında da daha fazla yer almaya başladı. Kadının iş hayatındaki konumu onun anneliğini asla geriye atmamalıdır. Çalışıyorum diye annelikten imtina eden bir kadın aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Anneliği reddeden, evini çevirmekten imtina eden bir kadın iş hayatında ne kadar başarılı olursa olsun eksiktir, yarımdır.

"ANNELİĞİ REDDETMEK, İNSANLIKTAN VAZGEÇMEKTİR"

Anneliği reddetmek insanlıktan vazgeçmektir. Her fırsatta en az 3 çocuk tavsiye ediyorum. Üretmek, hayatın her alanında var olmak kesinlikle anneliğe engel değildir. Çalışan anneler için çok önemli adımlar attık. Kadınlarımızın anneliğini kolaylaştıracak pek çok imkanı devreye soktuk. Hiçbir dönemde olmadığı kadar kadına ve aileye desteği biz verdik. Güçlü aileler, güçlü milletleri doğurur. İş hayatının anneliğin alternatifi haline getirilmesini kesinlikle kabul etmiyorum. Bir devletin en önemli görevi nedir? Neslin güvenliğidir. Can güvenliği, mal güvenliği var ama neslin güvenliği de önemli. Bunu da yapmak durumundayız. Teşvik edeceğiz. Hayırlı evlatlar yetiştirilmesi konusunda ben kadınlarımıza güveniyorum. KADEM’in kadınlarımızın bu doğrultuda teşvik edilmesine katkı sağlayacağına inanıyorum.

Yarın ilk orucumuzu tutacağımız Ramazan ayının sizler ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ramazan manevi değeri yanında bizlere sorumluluklarımızı hatırlatması açısından da önemlidir. Bu mübarek ayda soframızı mağdurlarla, mazlumlarla, garip gureba ile paylaşmıyorsak bu Ramazan ayının hikmetine varamıyoruz demektir. Ramazan asla zenginlerin, seçkinlerin birbirlerini şatafatlı sofralarda ağırladığı bir ay değildir. Bu sofraların asıl sahiplerine açılması gereken bir aydır.

Kaynak: t24.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Erdoğan yine kadınları aşağıladı: Evinin kadını..." hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete