Polis aracına bombalı saldırı!

Şırnak Silopi İlçesi'nde PKK'lı teröristler, yola yerleştirdikleri bombayı dün akşam saatlerinde polis aracının geçişi sırasında patlattı. Saldırıda ilk bilgilere göre 4 kişi hayatını kaybederken 5 polis 19 kişinin yaralandığı belirtildi.
Olay, dün saat 19.15 sıralarında Silopi’nin uluslararası İpekyolu üzerindeki bir halı saha yakınlarında meydana geldi. İlk bilgilere göre polis aracının geçişi sırasında PKK’lı teröristler yola yerleştirdikleri bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Şiddetli patlamada, ilk bilgilere göre 4 sivil hayatını kaybederken 5 polis 19 kişi yaralandı.

Şırnak’ın Silopi İlçiesi’nde PKK’lıların polis aracı geçerken rögara tuzakladıkları bombayı patlatarak düzenlediği saldırıda ilk bilgilere göre 4 sivil vatandaş hayatını kaybederken 5’i polis 19 kişi de de yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Silopi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Saldırının ardından güvenlik güçleri PKK’lıları etkisiz hale getirmek için geniş kapsamlı operasyon başlattı. Polis, olay yeri ile yaralıların tedavi altında bulunduğu Devlet Hastanesi çevresinde de sıkı güvenlik önlemleri aldı. Olay yerine çok sayıda ambulans ile güvenlik görevlileri sevk edildi.

Bu arada teröristlerce bombanın tuzaklandığı yerin hemen yakınında halı saha bulunduğu ve patlama anında gençlerin top oynadıkları da belirtildiVALİLİKTEN AÇIKLAMA

Şırnak Silopi İlçesi’nde akşam saatlerinde PKK’lı teröristler tarafından, polis aracının geçişi sırasında patlatılan bomba ile ilgili valilik tarafından bir açıklama geldi. Şırnak Valiliği, Silopi İlçesi'nde PKK'lıların bombalı saldırısında 4 vatanın hayatını kaybettiğini, 5 polis ile toplam 19 kişinin yaralandığını açıkladı. Açıklamada, “İlimiz Silopi ilçesinde 10. Cadde üzerine PKK/KCK  terör örgütü mensuplarınca konulan patlayıcının patlaması neticesinde meydana gelen hain saldırıda; 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 6 vatandaşımız ağır şekilde yaralanmıştır. 5 polis memurumuz  ve 8 vatandaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik operasyonlar devam etmektedir” denildi. 

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Polis aracına bombalı saldırı!" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete