Şehit cenazesinde AKP protestosuna müftü müdahalesi

Şehit polisin cenazesinde AKP'nin protesto edilmesini önlemek müftüye kaldı!
Şehit olan polis memuru 26 yaşındaki Yaşar Uysal'ın Çorum'daki babasının evine ateş düştü.

Van’da uygulama noktasından kaçan sigara kaçakçılarının içerisinde bulunduğu kamyonetin çarpması sonucu şehit olan polis memuru 26 yaşındaki Yaşar Uysal’ın Çorum’daki babasının evine ateş düştü.

Evli ve bir çocuk babası Yaşar Uysal’ın, Çorum merkeze bağlı Güney köyünde yaşayan babası 60 yaşındaki Mustafa Uysal’a oğlunun şehit olduğu haberini Emniyet Müdürlüğü yetkilileri verdi. Haber üzerine yıkılan baba Mustafa Uysal, “26 yaşında fidan gibiydin. Ben şimdi iki tane evladına ne diyeyim yavrum benim” diyerek göz yaşı döktü.

Şehit polisin annesi 60 yaşındaki Fatma Uysal’ın da “Ben evlatlarımı yarım ekmekle büyüttüm. Bu belayı başımıza saranların Allah belasını versin” diye gözyaşı döktü. Şehidin ikinci çocuğuna hamile olan ve doğumuna 15 gün kaldığı için Çorum’da ailesinin yanında bulunan eşi 26 yaşındaki Esin Uysal ise sancılanması üzerine evin önünde bekletilen sağlık görevlilerince hastaneye kaldırıldı.

ÇORUM'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Van'da kaçakçıların kullandığı kamyonetin çarpması sonucu şehit olan polis memuru evli 1 çocuk babası Yaşar Uysal'ın cenazesi Van'da düzenlenen cenaze töreninin ardından bugün memleketi Çorum'a gönderildi. Şehit polisin cenazesi Çorum merkeze bağlı Güney Köyüne getirildi. Baba evine getirilerek helallik alındı. Cenaze töreninde şehidin babası 60 yaşındaki Mustafa Uysal, anne 60 yaşındaki Fatma Uysal ve yakınları güçlükle ayakta durdu. Baba Uysal, "Nasıl kıydılar yavruma. Daha 26 yaşındaydı" diyerek gözyaşı dökerken, anne Fatma Uysal ise uzun süre sarıldığı tabutu bırakmak istemedi.

Şehidin hamile eşi 26 yaşındaki Esin Uysal ise sağlık görevlilerin kontrolü altında ambulansta bekletildi. Doğuma 15 gün kala eşi şehit düşen Esin Uysal, eşinin Türk bayrağına tabutuna son kez ambulansın içinden bakarak dua etti.

Şehidin naşı baba evinde helallik alınmasının ardından cenaze namazının kılınması için köy meydanına götürüldü. Cenaze törenine Çorum Valisi Ahmet Kara, Çorum milletvekilleri, protokol üyeleri, polisler ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

MÜFTÜ CEMAATİ UYARDI

Cenaze namazını kıldıran Çorum Müftüsü Ahmet Akın, cenaze törenine katılan vatandaşları uyararak, "Cenaze namazı bir ibadettir. Ciddiyet içerisinde, ıslık çalmadan, alkış yapmadan, herhangi bir protestoya gerek kalmadan, sükunet içinde bu görevi ifa edeceğiz" dedi. Şehit polis Yaşar Uysal, cenaze namazının ardından vatandaşların omuzlarında köy mezarlığında götürülerek toprağa verildi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Şehit cenazesinde AKP protestosuna müftü müdahalesi" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete