AKP üyesine, Başbakan'a hakaret davası!

Zonguldak'ın Kozlu İlçesi'nde, AKP üyesi 63 yaşındaki İbrahim Poyraz hakkında, delege seçimleri sırasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı.
AKP üyesi İbrahim Poyraz, AKP Kozlu İlçe olağan kongresi öncesi 26 Ekim 2014'de gerçekleştirilen delege seçimlerinde partinin desteklemediği listeye oy vermek istediğini söyledi.

Cumhuriyet Savcısı'nın hazırladığı iddianameye göre Sandık Kurulu Başkanı Recep Çavdar'ın, listeyi dışarıdan kendisinin getirip oy kullanabileceğini söylemesi üzerine tartışma çıktı. İbrahim Poyraz da tartışma sırasında iddiaya göre Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hakaret etti.

YEREL HABER SİTESİ SAHİBİ

Partililerin şikayeti üzerine İbrahim Poyraz hakkında Başbakan Davutoğlu'na yönelik 'hakaret' suçlamasıyla 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Zonguldak 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Poyraz, suçlamayı kabul etmedi. Poyraz, aynı zamanda internet yerel haber sitesi sahibi olduğunu belirterek, kendisini şöyle savundu:

"Sayın Cumhurbaşkanı ve sayın Başbakanıma benim zerre kadar husumetim yoktur. Aksine kendileri ile sıkı fıkı yazışmalar içinde olan birisiyim. Ben Cumhurbaşkanına, Başbakana, partiye küfür edecek kadar akılsız bir insan değilim. Ben partiye küfür etmişsem o partide ne işim var."

Tanıkların da dinlendiği duruşma ertelendi.

Kaynak. radikal.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "AKP üyesine, Başbakan'a hakaret davası!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete