​Dünya Erdoğan'nın dünkü sözlerini konuşuyor

Reuters ve AFP gibi uluslararası ajansların geçtiği haber BBC, Telegraph, Time, The Independent, The Guardian, Deutsche Welle, L’Express gibi hemen hemen tüm saygın yayın kuruluşları tarafından kullanıldı.
Haberlerde, Erdoğan’ın “Nüfus planlamasıymış, doğum kontroluymüş hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayış içinde olamaz ve burada birinci görev annelerdedir” sözleri aktarıldı.

BBC haberinde, Erdoğan’ın AKP’sinin İslamcı köklere sahip olduğu ve destekçilerinin çoğunun muhafazakâr Müslüman olduğu belirtildi.

Dünyanın okuduğu BBC haberinde, dört çocuk babası olan Erdoğan’ın 2014 yılında bir düğünde doğum kontrolünü “ihanet” olarak nitelendirdiği aktarıldı. Erdoğan’ın kadınlara en az üç çocuk tavsiyesi ve “kadın erkek ile eşit olamaz” söylemleri de haberde hatırlatıldı.

Yayın hayatına dijital ortamda devam eden The Independent gazetesi de BBC ile benzer vurgulara yer verdi. Haberde, Türkiye İstatistik Kurumu’nun doğurganlık rakamlarına da yer verildi. Buna göre; 2015 itibariyle doğurganlık oranı 2.14 olarak kaydedildi. Bu rakam nüfusun kendini yenileme seviyesinden yukarıda. Ayrıca Avrupa’nın en yüksek oranlarından biri.

  :

  :

  :

  :

  "​Dünya Erdoğan'nın dünkü sözlerini konuşuyor" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete