Günün Videosu

Erdoğan'ı kızdıran sunucudan çok konuşulacak karar

Almanya'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı şiirle hakaret ettiği iddia edilen Jan Böhmermann programına ara verme kararı aldı.
Böhmermann kararını facebook hesabından duyurdu. Böhmermann bir de yolculuğa hazırlandığını açıkladı.

Böhmermann hesabından şu mesajı paylaştı:

Çalışma arkadaşlarım ve ben üç yıldan veri ZDF kanalındaki programımızda politikadan, magazin konularına kadar her şeyi mizahi bir dille ele aldık. Ancak son iki hafta içinde ise bu kez biz basına konu olduk.

Dünyadaki daha önemli konulardan örneğin mülteci sorunu, kedi videolari, Sophia Thomalla'nin aşk yaşamı gibi konularla daha yakından ilgilenmek amacıyla televizyon programıma kısa bir süre ara vermeye karar verdim. Bu programda gündeme gelen şiirden dünyada daha önemli konular var.

Almanya'nın Saarland eyaletinden Sachsen eyaletine kadar benimle dayanişma içinde bulunan -Erdoğan yanlıları hariç- büyük bir çoğunluğa kalpten teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak yaşananlar beni zor duruma düşürdü.

Böhmermann mesajının sonunda kendini bulmak için Segway'iyle Hıristiyanlar için kutsal kabul edilen bir hac yolu olan Jakobsweg yollarına düşmeden önce ilk olarak Twerk&Travel ile Kuzey Kore'yi gezerek basın ve sanat özgürlüğü konusunu yeniden açıklayacağını belirtti.

Kaynak: odatv.com / Süheyla Kaplan

  :

  :

  :

  :

  "Erdoğan'ı kızdıran sunucudan çok konuşulacak karar" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete