Twitter'ın özel kullanıcıları artık reklamları görmeyecek

Son zamanlarda pek çok büyük değişiklikle gündeme gelen Twitter, şimdi de bir grup seçilmiş kullanıcıya reklamlı tweetleri göstermeyecek bir uygulama üzerinde çalışıyor.
Twitter, zaman tünelinde gösterdiği sponsorlu tweetleri özel kullanıcılara göstermeyeceği bir uygulamayı test ediyor. Daily Dot’ta yer alan habere göre, Twitter’da aktif olan ve tweetleri geniş bir kesimden kullanıcıya ulaşan kullanıcılar ‘özel’ olarak belirlenecek ve onlara sponsorlu tweetler gösterilmeyecek. Seçilen kullanıcı grubunun içine dahil olabilmek için gereken bir diğer özellik ise kullanıcının Twitter’ı aktif olarak kullanması.

10 BİN KARAKTER

Twitter’ın böyle bir yolu tercih etmiş olmasının sebebi ise ‘kıymetli’ kullanıcılarını Twitter’da tutup, yarattıkları etkileşimle diğer kullanıcıların da Twitter’da kalmasını sağlamak. Söz konusu bu özelliğin ise sadece çok küçük grup bir kullanıcıya açık olacağı gelen bilgiler arasında. Twitter’ın bu sayede, tek gelir modeli olan reklamları tehlikeye atmayacağı düşünülüyor.

Geçtiğimiz haftalarda üst düzey yöneticileriyle yolları ayıran Twitter’ın, bu sene gelecek aylarda ise şu an 140 olan karakter limitini 10 bine çıkarması bekleniyor.

Kaynak: Radikal

  :

  :

  :

  :

  "Twitter'ın özel kullanıcıları artık reklamları görmeyecek" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete