Yalçın Küçük Ulusal Kanal'dan kovuldu

Ulusal Kanal'da Yalçın Küçük'ün programına son verildi.
Ulusal Kanal'da Kalemler ve Kılıçlar programını yapan Yalçın Küçük'ün programına son verildi. Kararın bugün Küçük'e bildirildiği öğrenildi.

Küçük, Odatv'ye yaptığı değerlendirmede "Ulusal Kanal her zaman beni alır ve sonra da yanıldıklarını düşünürler" dedi.

Odatv'ye yaptığı açıklamada "benim programa son verdiklerini bu sabah İsmail Hakkı Pekin bildirdi" derken "bana tabiatıyla bir gerekçe bildirmek durumunda değiller ancak şunu söylediler; Halil Nebiler'in tekrar sabah programına alındığını söylediler, İsmail Hakkı Paşa da artık yapmak istemediğini söyledi. Bana söylenen budur" ifadelerini kullandı.

Küçük, kendisinin bu gerekçeyi açıklayıcı bulmadığını söylerken "3-4 program sonra bitirirler diye tahmin ediyordum daha önce bitirdiler" ifadeleriyle durumu öngördüğünü aktardı. Yalçın Küçük, son programdan "Genelkurmay içinde Ulusal Kanal'a yakın olan tarafın" rahatsız olduğunu iddia ederken bunun sebeplerinden birini televizyonda New York Times'ın editoryal yazısını okumasına bağladı. Söz konusu yazıda Türkiye'nin artık NATO üyeliğinin haketmediğinin yazdığını söyleyen Küçük, bunun Obama yönetimine bir mesaj verdiğini söyledi. Küçük, Ulusal Kanal yönetiminin bu yazıdan rahatsız olduğunu söylerken, "Genelkurmay'ın bütününü tenzih ederim" diyerek Genelkurmay içinde bir kesimi işaret etti. Küçük, ayrıca "programımda Yiğit Bulut'un ordu parçalandı mı yazısını da inceleyecektim, vaktimiz olmadı" dedi. "Ben Genelkurmay'ın bir bölümünün kurmay bakışından saptığını tartışacaktım" diyen Küçük, "Yiğit Bulut'un tezini benim programlarımdan mı çıkardığını yoksa Tayyip Bey'in mi ona söylediğini tartışacaktım" ifadelerini kullandı.

"İyi bir iş yapıyorduk, çok ilgi görüyorduk" diyen Küçük, "Ulusal Kanal her zaman beni alır ve sonra da yanıldıklarını düşünürler, Doğu Perinçek ve İsmail Hakkı Pekin benim arkadaşlarımdır, benim hakkımda bir kez daha yanılmışlardır" değerlendirmesinde bulundu.

Küçük, "Odatv'yi biraz ihmal etmiştim" derken arkadaşlarıyla son mülakatını Odatv'ye hazırladığını ve New York Times'ın editoryal yazısının tamamına o mülakatta yer vereceğini söyledi.

Kaynak: odatv.com

  :

  :

  :

  :

  "Yalçın Küçük Ulusal Kanal'dan kovuldu" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete