Yazısına sansür geldi, Radikal'den ayrıldı

Emrah Altındiş ocak ayından beri Radikal'de görev alıyordu, ayrıldı.
Harvard Üniversitesi'nde çalışan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yönelttiği sert soru ile olay yaratan Emrah Altındiş, Radikal'den ayrıldı.

Ocak ayından beri Radikal okuruyla buluşan Altındiş, 'Erdogan Oğlunu Askere Yolla' başlıklı yazısının yayınlanmaması dolyısıyla ayrıldı.

Altındiş'in o yazısı Diken.com.tr'de yayınlandı. Altındiş bundan böyle Diken.com.tr okuruyla buluşacak.

İşte, o yazı:

Erdoğan, oğlunu askere yolla!

Sınır Tanımayan Gazeteciler örgütüne göre Türkiye 180 ülkelik basın özgürlüğü listesinde 149’uncu sırada. Ana-akım medyada çalışan gazeteciler korkunç bir iktidar baskısı altında. İçinden geçtiğimiz bu savaş günlerinde Radikal gazetesi aşağıda okuyacağınız yazıyı artan baskılardan ötürü yayınlamama kararı aldı. Bundan sonra yazılarımı Diken’den takip edebilirsiniz.

Türkiye halkı olarak son yıllarda yaşadığımız en zor günlerden geçiyoruz. Çocuklarını kaybetmiş annelerin feryatları her gün evlerimize doluyor, kahroluyoruz. Barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, hem de Kürt sorununda çözüme bu kadar yakınken, savaştan çıkarı olanların sesi herkesi bastırıyor.

Oysa 8 Haziran sabahı Türkiye’de yepyeni bir sabaha uyanmıştık. AKP milli iradeyle iktidardan düşürülmüş, Erdoğan’ın başkanlık hayalleri seçim sonucuyla gündemden uzaklaşmış ve toplum HDP’ye verdiği yüzde 13 oyla Kürt sorununun demokratik ve barışçıl bir şekilde çözülmesine güçlü desteğini sunmuştu.

  :

  :

  :

  :

  "Yazısına sansür geldi, Radikal'den ayrıldı" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete