​Yunan kanalına Acun ayarı

Acun Ilıcalı’nın ilgi duyduğu Yunan TV kanalıyla ilgili yasal düzenleme yapıldı.
Yanistan’da ulusal çapta yayın yapan özel televizyon piyasasına çekidüzen vermek amacıyla hazırlanan HD yayın kalitesine sahip 4 yeni lisans verilmesine ilişkin düzenleme parlamentoda yapılan oylamada 154 ‘evet’ oyu ile kabul edildi.

BORÇ 20 MİLYON AVRO

Düzenleme ile birlikte Yunanistan’da küçük çaplı krize sebep olan televizyoncu Acun Ilıcalı da ilan edilecek uluslararası ihaleyi kazanması durumunda kanal satın alabilecek.

MEDYA DÜZENE GİRMELİ

İhalenin 3.5 milyon Avro açılış rakamı ile başlaması bekleniyor. Hükümete göre düzenleme ile birlikte ‘aşırı borçlanan’ kanallar ile ‘siyaset ve kanal sahipleri arasındaki çıkar ilişkisi’ sona erecek.

Maliye Bakanlığı verilerine göre mevcut özel kanalların reklam gelirlerinden kamuya olan borcu toplam 20 milyon Avro’yu buluyor.

Başbakan Aleksis Çipras, “Bütün diğer girişimciler gibi medya sahipleri vergileri ve reklam harçlarını ödemelidirler. Diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde olduğu gibi medya bir düzene girmelidir” ifadelerini kullandı.

Başbakan Çipras ile yaklaşık 2 ay önce bu konuda yaptığı ayaküstü görüşmeyle gündeme gelen Acun Ilıcalı, Yunanistan’da kanal ya da frekans sahibi olmak istediğini açıklamıştı.

  :

  :

  :

  :

  "​Yunan kanalına Acun ayarı" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete