TRT'de üst düzey atama!

Bir süre önce görevinden alınan TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör'ün yerine getirilen isim belli oldu.
TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi'nin yeni başkanı Kanal 24'ün kuruluşundan bu yana Ankara temsilciliği görevini yürüten Yaşar Taşkın Koç oldu.

TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör bir süre önce görevinden alınmış yerine geçici olarak Haber Dairesi eski başkan yardımcısı ve TRT Brüksel temsilcisi İbrahim Eroğlu getirilmişti.

TRT'den Sorumlu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un teklifiyle bu göreve getirilen Ankara medyasının ve siyaset dünyasının sevilen isimlerinden Yaşar Taşkın Koç'un görevlendirmesiyle ilgili resmi açıklamanın kısa süre içinde yapılması bekleniyor.YAŞAR TAŞKIN KOÇ KİMDİR?
 

1965 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünü bitirdi. Ulus Gazetesi’nde 1984 yılında başladığı gazetecilik hayatını, Yörünge Dergisi, Yurt Haber Ajansı ve Kanal 7’de, dergicilik, gazetecilik, ajans, televizyonculuk alanlarında yaptığı çalışmalarla sürdürdü. 2003 yılında, TV 5’in kurucu Ankara Temsilciliği görevini üstlendi. 2006 yılında TV 24’ün kurucu Ankara Temsilciliği görevine getirildi. İlk belgesel çalışmasını eski işadamı Nuri Demirağ üzerine kaydetti. İstiklal Madalyası’nın ilk ve tek belgeselini Osman Sert’le beraber çekti. TV 24’te ‘Keşke Olmasaydı’ yakın tarih dizisi programı içinde 30’a yakın bölümde emek verdi. Köşk’ün Öyküsü, Endülüs, Erdem Beyazıt, TBMM, SEKA, Ali Adnan/Başvekil, Mehmed Akif isimli belgesellere imza atan Koç, bu çalışmalarının karşılığında 10’a yakın ödülle ödüllendirildi. Haber7.com ve Mansettv.com sitelerinde köşe yazarlığı yapmış olan Yaşar Taşkın Koç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: medyaradar.com

  :

  :

  :

  :

  "TRT'de üst düzey atama!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete