close

AKP'de şaşırtan istifa!

Zonguldak’ın Kilimli İlçesi’nde, Belediye Meclisi üyesi AKP'li Nurten Suiçmez, partisinden istifa etti.
AKP’de 2 dönemdir belediye meclis üyesi olarak görev yapan Nurten Suiçmez, parti genel merkezine gönderdiği istifa dilekçesinde, 30 Mart’ta belediye başkanlığı seçimini kaybettikten sonra partisini temsil etmeye çalıştığına dikkat çekerek, şöyle dedi:

"Her katıldığım meclis toplantısında bizim dönemimize ait bir usulsüzlükle karşılaşmaktan utanır hale geldim. 2009-2014 arası dönemde neye imza attığımı sorgulamamış, okumamışım. Bunu eksik olarak görmüyor, partime ve onun gösterdiği adaya koşulsuz güvenmek olarak görüyorum. Partime ve davasına olan güvenimde hiçbir zaman değişiklik olamaz. Ancak partimizin yerel bazdaki yöneticilerini hangi kriterlere göre seçtiği konusunda kuşkularım var."

Dilekçesinde, eşi ve eski belediye başkanı Seçkin Özdemir arasınde geçen olaya da değinen Nurten Suiçmez, partisinden istifa ettiğini bildirdi.

Nurten Suiçmez’in eşi Hüseyin Suiçmez, geçen 26 Eylül’de, işlettiği mülkiyeti belediyede olan işyerinin satışıyla ilgili aralarında husumet bulunan Kilimli eski Belediye Başkanı AKP'li Dr. Seçkin Özdemir’i, Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptığı Atatürk Devlet Hastanesi’ndeki odasında bıçaklayarak yaralamıştı. Hüseyin Suiçmez, olayın ardından tutuklanarak cezaevine konuldu.   :

  :

  :

  :

  "AKP'de şaşırtan istifa!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete