​"Ambulanslardan önce niye polisler gitti?"

97 vatandaşımızın ölümü, 200`den fazla kişinin de yaralanmasına neden olan Barış Mitingi katliamı, Meclis gündeminde.
KARŞI GAZETE | ANKARA

AMBULANSLARI KİM ENGELLEDİ.


CHP Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer, Başbakan Davutoğlu'na  saldırı sonrası polisin müdahelesinin nedenlerini sordu.

"Patlamalar sonrası ambulanslardan önce olay yerine gelen polis, yaralılara yapılan müdahaleye izin vermemiş, ambulans yolunu kapatmış, giriş çıkışlara engel olmuş, can pazarı yaşanırken gaz bombalarıyla ve TOMA’larla kitleye müdahale etmiştir. Polislerin çekilmemesi yüzünden ambulanslar tek tek olay yerine girebilmiş, çok az ambulans yaralıların yardımına gelebilmiştir." diyen Yüceer, şu sorulara yanıt istedi:

​POLİSE GAZ BOMBASI ATMA EMRİNİ KİM VERDİ?

Polise gaz bombası atma ve TOMA’lardan tazyikli su sıkma emrini kim ya da kimler vermiştir? Bu kişiler hakkında herhangi bir soruşturma açılmış mıdır/açılacak mıdır?

Olay yerine ambulanslardan önce yüzlerce polisin yönlendirilmesinin gerekçesi nedir?

Olay yerinin hastanelere çok yakın olmasına rağmen, ambulansların geç gelmesinin nedeni nedir?

Katliam sonrası yaralılar için kaç ambulans Ankara Tren Garı’na yönlendirilmiştir?

"NEDEN YETERLİ GÜVENLİK TEDBİRİ ALINMADI?"

Mitingin yapılacağı yer, yapılacağı zaman ve düzenleyen sivil toplum kuruluşları günler öncesinden bilindiği halde, neden yeterli “güvenlik tedbiri” alınmamıştır?

Yaşanan acı olay sonrası, güvenlik zafiyeti yok açıklaması yapılmıştır. Güvenlik zafiyetinin olması için belirlenen koşul/şart bulunmakta mıdır? Var ise bunlar nelerdir? Yok ise güvenlik zafiyeti demeniz için daha kaç yurttaşımızın ölmesi gerekmektedir?

Ankara’da, istihbarat birimlerinin üç gün önce “mitingde eylem yapılabilir” uyarısı yaptığı, kent genelinde iki canlı bombanın arandığı yönünde basında yer alan iddialar doğru mudur?

Patlamanın yeri Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) yalnızca 3 kilometre, Emniyete ise 1 kilometre uzaklıktadır. Katliamı gerçekleştiren teröristler alana kadar nasıl girebilmiştir?

karsigazete.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "​"Ambulanslardan önce niye polisler gitti?"" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete