CHP'den MHP'ye çok sert yanıt!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu açıklamalarda bulundu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet  Bekaroğlu, "Başta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, diğer siyasi parti liderleri  ve herkese hatırlatmak istiyoruz, ayağımızın altından kayan hepimizin altındaki  zemindir, sabote edilen ülkemizdir, huzuru kaçırılan, barışı bozulan milletimizin  bütünüdür. Hal böyle iken, Semih Yalçın'ın, asgari nezaket kuralları, siyasi  ahlak ve edep çizgilerini aşarak, partimizi ve Sayın Genel Başkanımızı hedef  alarak, 'yem atmak, sazan, pazarlık, rezil' gibi kelimeler kullanarak  saldırmasını acizlik olarak görüyor ve kınıyoruz" dedi. 
 
 Bekaroğlu, yaptığı açıklamada, Ankara'da 100'e yakın  vatandaşın öldüğü vahim bir olaydan sonra, MHP yöneticilerinin takındığı tavrın  "ibretlik" olduğunu savundu. 
 
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tüm siyasi parti liderlerinin  bir araya gelmesi, topluma birlik mesajı ve umut verilmesini sağlamak amacıyla  başlattığı temasları, "herkese hoş ve şirin gözükmek" olarak yorumlayan MHP Genel  Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın açıklamalarını "talihsizlik" olarak  nitelendiren Bekaroğlu, Ankara'daki saldırının toplumsal barışa, demokrasiye, tüm  Türkiye'ye ve milletin bütününe yapıldığına işaret etti. 

İzlediği yanlış dış politikalar ile bölgedeki çatışmaların Türkiye'ye  taşınması ve neden olunan güvenlik zafiyeti nedeniyle, Ankara'daki katliamın  sorumlusunun hükümet olduğunu öne süren Bekroğlu, şunları kaydetti: 
 
"CHP kimse ile pazarlık yapmamıştır. Genel Başkanımızın Başbakan  Davutoğlu ile yapmış olduğu görüşmede, hem menfur saldırı ile ilgili devletin  elindeki bilgileri almış hem de hükümete bundan sonra izlenecek yol konusunda  önerilerini sunmuştur. 
 
Başta MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli, diğer siyasi parti liderleri ve  herkese hatırlatmak istiyoruz, ayağımızın altından kayan hepimizin altındaki  zemindir, sabote edilen ülkemizdir, huzuru kaçırılan, barışı bozulan milletimizin  bütünüdür. Başka bir Türkiye yok, Türkiye'yi tekrar rayına oturtacak olan  bizleriz, bu sorunları çözecek olan siyasettir, bu ülkenin siyasi partileridir.  Hal böyle iken, Sayın Yalçın'ın, asgari nezaket kuralları, siyasi ahlak ve edep  çizgilerini aşarak, partimizi ve Sayın Genel Başkanımızı hedef alarak, 'yem  atmak, sazan, pazarlık, rezil' gibi kelimeler kullanarak saldırmasını acizlik  olarak görüyor ve kınıyoruz." 
 
"MİLLETİN BUNU MAHKUM EDECEĞİNE İNANIYORUZ" 
 
  "Sayın Yalçın'a hatırlatmak isterim,  CHP bu ülkenin kurucu  partisidir, Sayın Genel Başkanımız, ana muhalefet partisinin lideridir" diyen  Bekaroğlu, Kılıçdaroğlu'nun içinden geçilen bu hassas dönemin bilinciyle hareket  ettiğini, milleti rahatlatacak adımlar attığını söyledi. 
 
CHP'nin, kişi ve parti çıkarlarını bir tarafa bırakıp, "önce Türkiye"  diyerek, başta terör olmak üzere ülkenin sorunlarının çözülmesi ve halkın hak  ettiği barış, huzur, tam demokrasi, hukuk devleti ve ekonomik refah için  çalışmalarını sürdüreceğini belirten Bekaroğlu, her şeyin milletin gözünün önünde  olduğunu ifade etti. 
 
Bekaroğlu, başta MHP seçmeni olmak üzere, milletin, MHP Genel Başkan  Yardımcısı Semih Yalçın'ın "bu kaba ve edebe mugayir" açıklamasını mahkum  edeceğine inandıklarını vurguladı. 

Kaynak: gazetevatan.com

  :

  :

  :

  :

  "CHP'den MHP'ye çok sert yanıt!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete