Kuzu: Burhan olmadan buhran oluyor

AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, TBMM'de mazbatasını aldı.
TBMM'de mazbatasını alan AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, “Görüyorsunuz, Burhan olmadan buhran oluyor. Demek ki bir Burhan lazım geldik işte bizde. 4-5 ay ara verdik gördünüz ne olduğunu. Tekrar gümbür gümbür geldik” dedi.

26. dönemde görev yapmak üzere geldiği Mecliste mazbatasını teslim ederek kaydını yaptıran Burhan Kuzu, “Ben gelirken elim boş geldim ama inşallah biz de memlekete başkanlık modelini getiririz, en büyük ikramı yapmış oluruz” dedi.

Başkanlık modelini apar topar değil, muhalefetle görüşerek yapma gerektiğini savunan Kuzu, muhalefetin bu sisteme karşı çıkmasının da doğal olduğunu kaydetti. Kuzu, “Bu sistem inşallah el birliği ile getirip 7 Haziran 1 Kasım arasında yaşanan bu kötü atmosferi bir daha bu memlekete yaşatmamak lazım. Tek parçalı hükümetlerin kurulacağı modellere çalışmamız lazım. Ben bu dönem değerli muhalefetin bu konuda yardımcı olacağına inanıyorum” diye konuştu.
Meclis Başkanlığına ismi geçen Kuzu, Meclis Başkanlığına ilişkin sorulan bir soruya, “Hayırlı uğurlu olsun kim gelirse. Partimizin kararına saygımız var. Mutlaka birkaç aday olur ama bir tanesi seçilir” şeklinde konuştu.

Gazetecilerle sohbetinde espriler yapan Burhan Kuzu, “Görüyorsunuz, Burhan olmadan buhran oluyor. Demek ki bir Burhan lazım geldik işte bizde. 4-5 ay ara verdik gördünüz ne olduğunu. Tekrar gümbür gümbür geldik” ifadelerini kullandı.

  :

  :

  :

  :

  "Kuzu: Burhan olmadan buhran oluyor" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete