Veli Ağbaba: Sıkıntı yok, güllük gülistanlık

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'da gazetecilere açıklamalarda bulundu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, gazeteciler ile medya organlarına yönelik iktidar baskısına ilişkin, "Türkiye'de artık hiçbir şey özgür değil. Basın özgür olmayınca. Yakında evimizin içindeki televizyon fişlerini çekerlerse, izlediğimiz kanalı beğenmeyenler şaşırmayın. Bunu da bekleyebiliriz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik'in istifasını değerlendiren Ağbaba, bu kararın kendi takdiri olduğunu söyledi. 

Ağbaba, "Sanırım Pazartesi günü açıklama yapacak. Olağan kurultay süreci devam ediyor. Bu süreçte bunların olması normal. Murat beyin partiyle ilgili bir şeyi olduğunu düşünmüyorum. Olağanüstü kongre isteyen arkadaşlarımız var. Bunların televizyon ekranlarından konuşulmaması gerekiyor. Şu anda partide çok önemli bir tartışma varmış gibi lanse ediliyor. Şu anda böyle bir durum yok. Sıkıntı yok, güllük gülistanlık diyebiliriz" diye konuştu.

Basın kuruluşları ile gazetecilere yönelik baskıya da değinen Veli Ağbaba, şöyle devam etti:

"10 Kasım; bu ülkenin kurucusunun ölüm yıldönümüydü. Basın özgürlüğü sadece Atatürk'e küfredenlere var. Onlara soruşturma açılmıyor. Türkiye'nin değerlerine küfredenlere soruşturma açılmıyor. Ancak Cumhurbaşkanına yönelik sosyal medyadan bir şey paylaşıyorsanız hakkında hemen soruşturma açılıyor. Mustafa Kemal'e küfredenlere soruşturma açılmadığı gibi cumhurbaşkanının uçağında onlar baş köşede yer buluyor. Türkiye'de artık hiçbir şey özgür değil. Basın özgür olmayınca. Yakında evimizin içindeki televizyon fişlerini çekerlerse, izlediğimiz kanalı beğenmeyenler şaşırmayın. Maalesef kimse tepki göstermiyor. Türkiye'de olağanüstü şeyler oluyor. Bakın dün bir ilimizde bir kadın tutuklandı. Daha önce 'Başörtülü bacıma saldırdı' diyenler şimdi başörtülü bacılarımıza kelepçe takmaya başladı. Biz hukuksuzluk kime yapılırsa yapılsın karşısındayız. Bu cemaat, farklı bir kesim olur farketmez. Bizim için hiç kimsenin dini inancı, mezhebi, etnik kimliği önemli değildir. Maalesef Türkiye'de olağandışı şeyler yaşanmaya başladı."

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Veli Ağbaba: Sıkıntı yok, güllük gülistanlık" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete