Ataköy sahili vatandaşa kapandı

Karadaki inşaatlardan sonra denizde başlayan dolgu ile birlikte Ataköy sahil şeridinin doğal şekli de değişmiş oldu.
Dolgu ve inşaatlar Ataköy sahil şeridinin şeklini değiştirdi. Mega Yat Limanı için dolgu alanı tamamlanmak üzere. Yaklaşık 140 dönümlük alan dolduruldu. Galeria Alışveriş Merkezi'nden Hava Harp Okulu’na kadar olan sahil şeridinde halkın yürüyebileceği tek bir alan 160 parsel olarak bilinen Baruthane yapılarının bulunduğu arazi kaldı. Kültür Varlıkları Koruma Kurulu ile Tabiat Varlıkları Komisyonu inşaat izni verdiği takdirde Ataköy Sahili tamamen halka kapanacak.

KARA BİTTİ

Karadaki inşaatlardan sonra denizde başlayan dolgu ile birlikte Ataköy sahil şeridinin doğal şekli de değişmiş oldu. Yaklaşık 140 bin metrekare dolgu alanının üstüne 3 katlı ticaret ve eğlence merkezi, 2 katlı lokanta ve gazino, 2 katlı kongre merkezi, 5 katlı yönetim ofisi, 5 katlı tekne satış ofisi, 724 ve 320 araçlık açık otopark ve ayrıca 5 ayrı yerde 32 araçlık açık otopark, tekne onarım ofisleri, yüzme havuzları yer alacak.

YAPILACAKLAR ARASINDA YOK YOK!

2005 yılında Ataköy Marina, Ataköy Otelcilik ve Ataköy Turizm adında 3 şirketin birleşmesi ile oluşan Dati Holding 2038 yılına doldurulan alanın üst yönetim hakkına sahip. Ayrıca Galeria, Dünya Göz Hastanesi, Sheraton otellerinin bulunduğu alanlara ise 70 metre yüksekliğinde yaklaşık 22 katlı otel, çok katlı otopark ve ticaret merkezi, AVM, 22 katlı 3 ayrı apart otel, kafe ve lokantalar inşa edilecek.

DATİ Holding projesinde neler var?

*400 mega yat kapasiteli marina
*70 metrelik 7-8 bina (otel, ofis ve otel-rezidans)
*2.5 kilometre yürüyüş alanı
*Konser alanı
*Kongre merkezi
*Spor merkezi
*Alışveriş birimleri
*Kafe ve restoranlar
*Marina teknik alanları ve marina çarşı alanları
*4-5 meydan
*Buz pisti alanı

Kaynak: Radikal.com.tr / Ömer Erbil

  :

  :

  :

  :

  "Ataköy sahili vatandaşa kapandı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete