close

CHP'de 34 adayın ismi kesinleşti

Aralarında CHP Kurultayı'nda Kılıçdaroğlu'nun karşısına rakip olarak çıkan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin de bulunduğu 34 milletvekili adayının ismi kesinleşti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, merkez ve eğilim yoklaması sonucu 10 ildeki adaylarını belirlediklerini açıkladı.

Pazar günü CHP 55 seçim bölgesinde ön seçim için sandık kuracak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl CHP olarak Parti Meclisi kararıyla 55 seçim bölgede önseçim kararı aldıklarını hatırlattı.

ADAYLAR BELİRLENDİ

CHP'nin aldığı bu kararlaTürkiye 'de adeta bir demokrasi şöleni gerçekleştiğini ifade eden Bingöl, "Şu ana kadar 10 ilde merkez ve eğilim yoklamasıyla adaylarımızı belirledik.

Bu hafta sonu da 40 il, 44 seçim bölgesinde üyelerimizin katılımıyla hakim denetiminde ön seçim yaparak adaylarımızı belirleyeceğiz"
dedi.

Aday belirlemeyle ilgili çalışmalarının sürdüğünü aktaran Bingöl, birkaç gün içinde 10'a yakın yerde daha adaylarını açıklayacaklarını bildirdi.

MUHARREM İNCE'DE BULUNUYOR

CHP'nin kesinleşen ilk adayları Bingöl'ün verdiği bilgiye göre, merkez ve eğilim yoklamasıyla adaylıkları kesinleşen isimler arasında CHP Kurultayı'nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 'nun karşısına rakip olarak çıkan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce de bulunuyor.

İŞTE O İSİMLER

İnce'yle birlikte Yalova'da Murat Ocak ismi de kesinleşti. İnce ve Ocak listeye merkez yoklamasıyla girdi.

DYP Elazığ eski milletvekili Ali Rıza Septioğlu'nun oğlu Feyzi Septioğlu seçim yarışına Elazığ'dan girecek.

Septioğlu dışında Yaşar Karabulut, Mustafa Yavuz ve Fadime Yılmaz da CHP'nin Elazığ'da kesinleşen adayları arasında yer alıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Malatya'dan seçime girecek. Hulusi Porgalı, Berna Karadaş, Memba Kuşçu, Yusuf Sürücü, Etem Körükmez eğilim yoklaması sonunda Malatya'dan aday gösterildi.

Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak da adaylığı kesinleşen isimler arasında yer alıyor. CHP Tekirdağ MilletvekiliCandan Yüceer bu seçim yarışına da yine Tekirdağ'dan girecek.

Tekirdağ'da adaylığı kesinleşen isimler arasında Emre Köprülü, İlhami Özcan Aygün, Arzu Mandalı Sucu ve Şerafettin Terzi de bulunuyor. Bu isimler eğilim yoklamasıyla belirlendi.

Devlet eski bakanı ve Ağrı eski milletvekili Cemil Erhan Ağrı'da adaylığı kesinleşen 4 adaydan biri. Erhan'la birlikteMuhammed Nidai Özmen, Mehmet Sıddık Yel ve Erkan Sayan bu il için merkez yoklamasıyla belirlendi

Bu isimler dışında Kars'tan Zeki Naci Tarhan, Erkan Karagöz ve Hacer Akyol, Çankırı'dan Murat Berat Atalay ve İlhan Tekin, Bayburt'tan Murat Bülbül ve Önal Aşut, Adıyaman'dan Selçuk Tabak, Abdurrahman Tutdere, Fatma Ulubey ve Mehmet Karahan, Gümüşhane'den Barkın Altınok adaylığı kesinleşen isimler arasında yer aldı.

ÖN SEÇİM 29 MART'TA 

CHP’de aralarında Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya’nın da bulunduğu 45 ilde milletvekili adayları 29 Mart Pazar günü ön seçimle belirlenecek.

Üç büyük şehirde listeler bir kontenjan, bir teşkilat şeklinde fermuar yöntemine göre şekillenecek. Baykal, Sarıgül, Önder Sav ön seçimde yarışacak.

  :

  :

  :

  :

  "CHP'de 34 adayın ismi kesinleşti" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ