Kılıçdaroğlu: "Yapmazsam siyaseti bırakırım"

Kılıçdaroğlu, İzmir'deki programının ardından helikopterle Denizli'nin Bekilli İlçesi'ne geldi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki programının ardından helikopterle Denizli'nin Bekilli İlçesi'ne geldi. CHP'li Bekilli İlçe Belediye Başkanı Mustafa Başkafa'yı makamında ziyaret eden Kılıçdaroğlu, çeşitli açıklamalar yaptı.

Emeklilere yönelik seçim vaadini yineleyen Kılıçdaroğlu, "Bizim emeklilere minnet borcumuz var. Onlara iki dini bayramda bir maaş ikramiye vereceğim. Emekliler yıllarca çalıştı ve ülkemizi kalkındırdı. Şimdi emeklilerin insanca yaşamak hakkıdır. Bu dönemde onların en iyi şekilde yaşamasını sağlayacağız. Emeklinin mutfağında enflasyon çok fazla. Biz sosyal demokrat bir partiyiz. Önce insanımızı, emeklimizi düşünürüz. Emekli hak ettiği aylığı alacak. Emekliyi refah içinde yaşatacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

DAVUTOĞLU'NUN ELEŞTİRİLERİNE YANIT

CHP'nin emeklilere vermeyi taahhüt ettiği iki maaş ikramiye vaadini eleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Emekliye vereceği ikramiyenin kaynağını nereden bulacakmış' sözüne cevap veren Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı ile kavga etti. Bu milletin sırtına 90 milyar lira yük geldi. Buna para bulunuyor da emeklilere mi para bulunamıyor. Saray için para var emekliye yok mu? Bu ülke zannedilenden daha zengin bir ülkedir. Bu ülke kul hakkı yenilmeden yönetilirse, herkes yetecek kadar para var. Yeter ki namuslu yönetimler olsun. Biz Türkiye'yi yönetmeye talibiz. Ben tarihte görülmemiş bir şekilde taahhüt yaptım. Emeklilere iki maaş ikramiye taahhüt ettim. Yapmazsam siyaseti de başbakanlığı bırakırım. Ben yandaşa değil herkese para bulacağım" diye konuştu.

"ANKARA PARSEL PARSEL SATILIRKEN SİZ NEREDEYDİNİZ?"

Bülent Arınç- Melih Gökçek tartışmasına değinen ve kimin haklı olduğunu Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamasını isteyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet tarihinde ilk kez hükümet sözcüsü kalktı. 'Ankara parsel parsel satıldı' dedi. Şimdi ben şunu soruyorum. Ankara parsel parsel satılırken siz neredeydiniz? Bunun cevabı yok. Arınç diyor ki 7 Haziran'dan sonra yüz dosya açıklayacağım diyor. Neden bunu açıklamayı geciktiriyorsunuz? Size bu yetkiyi kim verdi? Başbakan Ahmet Davutoğlu diyor ki iki tarafta hata yaptı. Hayır iki tarafta hata yapmadı. Suç ortaklığı ortaya çıktı. Ahmet Davutoğlu açıklasın. Melih Gökçek mi haklı yoksa Bülent Arınç mı haklı? Bu ülkeyi vesayet altında yönetmeye çalışıyor. Kimin haklı olduğunu söylemeye cesaret edemiyor. Bunu yapamayan insan Türkiye'yi yönetemez. O yüzden artık herkesi CHP'ye bekliyorum. Biz bu ülkeye barışı, huzuru getireceğiz. İnanç ve etnik siyaset yapmadan ülkeyi yöneteceğiz" dedi.

İLÇE MEYDANINDA VATANDAŞLARA SESLENDİ

Belediye ziyaretinin ardından Kılıçdaroğlu, vatandaşlara seslenmek üzere ilçe meydanına hareket etti. Kılıçdaroğlu'nu görmek isteyen partililer, izdiham yarattı. Büyük sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, Kemal Kılıçdaroğlu'na dokunabilmek için yoğun çaba harcadı.

Bazı vatandaşların zeybek oynadığı görüldü. Burada vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, yaptığı kısa konuşmanın ardından gökyüzüne güvercin saldı. Belediye tarafından yaptırılacak 80 kişilik huzurevinin temelini atan Kılıçdaroğlu'na, çeşitli hediyeler verildi. Kılıçdaroğlu, buradaki programın ardından yine helikopterle Burdur'a hareket etti.

  :

  :

  :

  :

  "Kılıçdaroğlu: "Yapmazsam siyaseti bırakırım"" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete