CHP'li vekilden Mars'ta yaşam projesi

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, "Aslında emekli aylığının artması, asgari ücretin yükselmesi için Mars'ta yaşam alanı planladık" dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, ANKA’ya Mars’ta yaşam alanı planlamasına ilişkin açıklama yaptı. Mars’ta yaşam alanı planladıklarını ifade eden CHP'li Yedekci, “Aslında emekli aylığının artması, asgari ücretin yükselmesi için Mars’ta yaşam alanı planladık. Nasıl bir ilişki var, doğrudan bir ilişki var. Türkiye artık yapay oluşturulan gündemlerden uzaklaşmalı ve kendini bilime, fenne, teknolojiye doğru yönlendirmelidir. Mars’ta yaşam alanı oluşturduk” diye konuştu.

"MARS'A GİTMEK GİBİ BİR NİYETİM YOK"

“Mars’a gitmek gibi bir niyetim yok ama Türkiye’nin Mars’a gidebilecek teknolojiye sahip olması gibi bir hedefim var” diyen Yedekci, şunları söyledi: “Kent kültür mimarlık alanında daha çok çalışıyorum. Gelecek mimarisi ve geleceğin şehirleri üzerine çalışan Türkiye’deki herhalde benim bildiğim tek akademisyenim. Marsla ilgili bundan yaklaşık 2-2.5 yıl önce çalışmaya başladık. 100 kişinin yaşayabileceği bir orada alan oluşturduk. Orada bir suni atmosferin oluşturulduğu, buradan üç boyutlu printerların götürülerek orada bir yaşam atmosferinin oluşturulduğu bir yaşam alanı var, her şey var orada, bitkilerin üretilebildiği, insanların yaşayabileceği bir ortamın konfor koşulları içerisinde sağlandığı bir alan yarattık.Türkiye’de bir ilki yapmayı düşünüyoruz. Türkiye’de İleri Bilimler Teknolojisi ve Uzay Bilimleri Enstitüsü kuracağız. Biz bir enstitü oluşturacağız. Bu anlamda çalışma yapmak isteyen insanların önünü açacağız.”Kaynak: radikal.com.tr

 

  :

  :

  :

  :

  "CHP'li vekilden Mars'ta yaşam projesi" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete