Davutoğlu’na ilk soru geldi: “Çözüm sürecini kaç kişi biliyor?"

CHP’den Başbakan Davutoğlu’na ilk soru geldi: “Çözüm sürecini kaç kişi biliyor? Genelkurmay Başkanı’na ne zaman bilgi vereceksiniz?”
CHP’den Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ilk soru önergesi Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’in “Çözüm sürecine ilişkin yol haritasını bilmiyoruz. O çalışmanın içinde yokuz” sözüyle ilgili olarak geldi. CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Başbakan Davitoğlu’na, “Çözüm sürecini kaç kişi biliyor? Genelkurmay Başkanı’na ne zaman bilgi vereceksiniz? Org. Özel’in sözünü ettiği ‘kırmızı çizgiler’ aşıldı mı?” diye sordu.

ORG. ÖZEL: ÇÖZÜM SÜRECİNİ BİLMİYORUZ!

CHP’li Umut Oran, Başbakan Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle hazırladığı soru önergesinde, Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’in 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda “Çözüm sürecine ilişkin yol haritasını bilmiyoruz. O çalışmanın içinde yokuz. Sadece basından okuyoruz. Kırmızı çizgilerimiz aşılırsa gerekeni söyleriz... Paralel yapı için MİT’ten belge istedik gelmedi” açıklamasını yaptığını anımsattı.

TBMM’NİN BİLMEDİĞİ “ÇÖZÜM”Ü KAÇ KİŞİ BİLİYOR?

Davutoğlu’na yönelttiği önergede Umut Oran şu sorular yanıt verilmesini istedi:

- Hükümetinizin yıllardır kapalı kapılar ardında ve TBMM’yi dahil etmeden, muhalefete bilgi vermeden yürüttüğü “çözüm sürecini” kaç kişi bilmektedir? Dışişleri Bakanı iken siz de bu sürece dahil miydiniz?

BAŞBAKANLIK PKK’YI TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRÜYOR MU?

- Başbakanlık makamı nezdinde PKK halen bir terör örgütü müdür?

GENELKURMAY’IN NEDEN BİLGİSİ YOK?

- Başbakanlık PKK’yı bir terör örgütü olarak görüyorsa ulusal savunmanın başındaki Genelkurmay Başkanlığı’nın çözüm süreci hakkında bilgisinin bulunmaması nasıl mümkün olmaktadır?

GENELKURMAY HANGİ AŞAMADA ÖĞRENECEK

- “Çözüm süreci” hakkında Genelkurmay Başkanı’nı hangi aşamada bilgilendireceksiniz?

KIRMIZI ÇİZGİLERİNİZ NEDİR?

- Genelkurmay Başkanı’nın sözünü ettiği “kırmızı çizgiler” nedir, bu kırmızı çizgiler aşıldı mı? “Kırmızı Çizgiler” hakkında hangi plan ve uygulama kararları aldınız?


  :

  :

  :

  :

  "Davutoğlu’na ilk soru geldi: “Çözüm sürecini kaç kişi biliyor?"" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete