Tezgahtardan Çavuşoğlu'nu şok eden tepki!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Muğla'da, Marmaris esnafını ziyaret etti. Çavuşoğlu bir vatandaşın sözleri karşısında zor anlar yaşadı.
Partisinin milletvekili adaylarının da eşlik ettiği Çavuşoğlu, seçim için destek istedi. Ziyaretler sırasında bir butikteki tezgahtarın, yapılan hizmetleri, vatandaşın parası olmadığı için kullanamadığını söylemesi üzerine Bakan Çavuşoğlu; turizmi kışa da yaymak istediklerini söyleyerek "Ne yapalım havaalanı da mı açmayalım" yanıtını verdi.

Dün sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve işadamlarıyla bir arayla gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün de Marmaris esnafını ziyaret etti. Sabah erken saatlerde partilileriyle Marmaris'in İçmeler Mahallesi'ndeki Aqua Otel'de kahvaltıda bir araya gelen Çavuşoğlu, ardından ilçe merkezine geçerek esnafı ziyaret etti.

TEZGAHTARDAN KAPAK GİBİ SÖZLER

Ziyaret sırasında bir butikteki kadın tezgahtarın, "Turizm çok kötü. Turist yok. Yerliye çalışıyoruz. 10 liraya tişört satıyoruz, alan yok. Havaalanları açıyorsunuz, kullanan yok. Çünkü vatandaşta para yok. Üçüncü köprüyü de yapsanız, insanlar kullanamayacak. Çünkü kimsede karşıya geçecek para yok" sözleri üzerine, "Biz turizm bölgelerinde golf sahasına kadar hizmetler açıyoruz. Hal böyle olunca kışın da turizm olacak. Ne yapalım havaalanı da mı açmayalım?" sözleriyle karşılık verdi. Bu sırada partililerden biri söze karışarak "Eskiden millet saman altından su yürütüyordu. Biz şimdi deniz altından tren yürütüyoruz. Yapmayın Allah aşkına" sözleriyle tezgahtara tepki gösterdi.

Esnaf ziyaretlerinin arından tekrar İçmeler mahallesindeki Aqua Otel'e geçen Bakan Çavuşoğlu, öğle yemeğinde ilçedeki sivil toplum kuruluşları ve oda başkanları ile bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının arından otelden ayrılan bakan ve beraberindeki heyet, Muğla kent merkezine hareket etti.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Tezgahtardan Çavuşoğlu'nu şok eden tepki!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete