close

Yargı mensubuna ballı konut

Okan Özsoy ile hâkim eşinin Emlak Konut’un satışa çıkardığı Başakşehir’deki 1.1 milyon liralık 2 konutun talihlisi olduğu ortaya çıktı.
Başakşehir’deki Ayazma Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) projesindeki lüks konutlarla ilgili talihliler listesinde, usulsüz dinleme soruşturmalarını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Okan Özsoy ve hâkim eşi Hülya Özsoy da yer aldı. İkiliye çıkan evlerin maliyeti ise 1 milyon TL 169 bin TL. Özsoy çiftine yapılan indirimin toplamı yaklaşık 200 bin TL’yi buldu.

ADALET BAKANLIĞINA AYRILMIŞTI AMA...

Emlak Konut GYO’nun Başakşehir’deki kuralı satış olarak tanıttığı 1236 haneli projede 750 konut Adalet Bakanlığı’na ayrılmıştı. Bakanlığa ayrılan konutların ise çoğunluğunun 2014 Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu seçimlerinde hükümetin desteklediği Yargıda Birlik Platformu üyesi hâkim ve savcılara yüksek indirim oranlarında satıldığı ortaya çıkmıştı.

22 TEMMUZ SORUŞTURMASI

Ev sahibi olan hâkim ve savcıların Müdürlüğü’nde Fethullah Gülen cemaatine yakın isimleri hedef alan 22 Temmuz soruşturması savcısı Okan Özsoy ile hâkim eşi Hülya Özsoy da yer alıyor. Hülya Özsoy’un ev için ödeyeceği rakam 595 bin TL iken, eşi Okan Özsoy’un ödeyeceği rakam ise 574 bin TL.

Proje kapsamında ev sahibi olan hak sahiplerinin 50 ile 100 bin TL arasında değişen rakamlarda kâr paylarıyla bu haklarını emlakçılara devrettiği iddia edildi.

Kaynak . GerçekGündem

  :

  :

  :

  :

  "Yargı mensubuna ballı konut" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ