2 gazeteci 'Cumhurbaşkanı'na hakaret’ iddiasıyla tutuklandı

Van’ın Erciş ilçesinde görev yaparken gözaltına alınan 4 gazeteciden 2’si çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Gazeteciler, ‘örgüt propagandası yapmak’ ve ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret etmek’ iddiasıyla tutuklandı.
Erciş’in Taşkapı Köyü’ne bağlı Gergili mezrasında dün sabah saatlerinde çatışma çıktı. Haber takibi için Erciş’e giden gazeteciler polisin saldırısıyla karşılaştı. Polis, DİHA muhabiri İdris Yılmaz hakkında yakalama kararı olduğunu belirterek, kelepçe takıp gözaltına aldı. Buna tepki gösteren 3 gazeteci de gözaltına alındı.

"CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET..."

Gözaltına alınan DİHA muhabiri İdris Yılmaz, JIHNA muhabiri Vildan Atmaca, İMC muhabirleri Bekir Güneş ve Ruşen Takva, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı. Savcılıkta ifadeleri alınan İMC muhabirleri serbest bırakılırken, Yılmaz ve Atmaca ise ‘Örgüt propagandası yapmak’ ve ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret etmek’ iddiasıyla tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Yılmaz ve Atmaca, aynı gerekçeyle çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Savcılıkta serbest bırakılan İMC muhabiri Ruşen Takva, polislerin karakolda kendilerini darp ve hakaret ettiğini söyledi.

Kaynak: BirGün

  :

  :

  :

  :

  "2 gazeteci 'Cumhurbaşkanı'na hakaret’ iddiasıyla tutuklandı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete