TSK'dan Cizre ve Silopi açıklaması

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde jandarma komandoların desteği ve tanklar eşliğinde başlatılan operasyonlar devam ediyor.
TSK'nın açıklamasına göre Cizre'de 6 asker yaralandı, 24 PKK'lı öldürüldü. Silopi'de de 2 asker yaralandı, 1 PKK'lı öldürüldü.

ÇATIŞMA GECE BOYUNCA SÜRDÜ

Cizre ve Silopi ilçelerinde jandarma komandoların desteği ve tanklar eşliğinde başlatılan operasyonlar devam ediyor. Patlama ve silah sesleri iki ilçede de gece boyunca devam etti.

Cizre'de, jandarma komando timlerinin de tankların eşliğinde katıldığı operasyon, ilçenin daha çok Cudi, Nur, Sur ve Yasef mahallelerinde yoğunlaşıyor.

1 KADIN YAŞAMINI YİTİRDİ

Güvenlik güçleri çatışmalarda gece aydınlatma fişeği attı. Elektriklerin kesik olduğu ve cep telefonlarının zaman zaman çalışmadığı Cizre'de, HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız da bulunuyor.

Cizre'de dün çevre yolu üzerinden tankların eşliğinde Cudi Mahallesi'ne giren jandarma komandoları ile burada barikat kuran teröristler arasında zaman zaman çatışmalar çıktı. Çatışma sırasında 45 yaşındaki Hediye Şen yaşamını yitirdi. Şen'in 4 çocuk annesi olduğu belirtildi. Askerler kontrol altına aldıkları sokaklarda, evlere de girerek arama yaptı.

SİLOPİ'DE DURUM

Silopi ilçesinde de çatışmalar daha çok Başak ve Yenişehir mahallelerinde yoğunlaştı. Silopi'deki operasyona, Cizre'de olduğu gibi jandarma komandolar tank ve zırhlı araçlar eşliğinde katıldı. Güvenlik güçlerinin Yenişehir Mahallesinde de evlerde aramalar yaptı.

Aramalar sırasında gözaltına alınan olup olmadığı hakkında bilgi alınamazken,  HDP Şırnak milletvekilleri Ferhat Encü ve Aycan İrmez'in de Silopi'de bulundukları öğrenildi.

Patlama ve silah seslerinin yankılandığı ilçe, Başak Mahallesi'nde oturan 70 yaşındaki Hüseyin Güzel'in kalp krizinden öldüğü belirtildi.

ŞIRNAK VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Şırnak Valiliği Cizre ve Silopi'de vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için sokağa çıkma yasağı devam etmektedir açıklaması yaptı. Açıklama şöyle:

"İlimiz Cizre ve Silopi İlçelerinde vatandaşlarımızın huzur ve güvenini bozan, can ve mal güvenliğini tehdit eden ve roket, patlayıcı ve uzun namlulu silahlarla saldıran Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yakalanmasına ve Bölücü Terör Örgüt mensuplarınca el yapımı patlayıcı, bomba, mayın düzenekleri yerleştirilerek oluşturulmuş hendek ve barikatların bertaraf edilmesine yönelik güvenlik kuvvetlerimizce yapılan çalışmalar titizlikle sürdürülmekte olup, bu çerçevede vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için sokağa çıkma yasağı devam etmektedir."

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "TSK'dan Cizre ve Silopi açıklaması" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete