9 İngiliz sınır dışı edilecek

Yasa dışı yollardan Suriye'ye geçmeye çalışırken yakalanan İngiltere uyruklu 9 kişi, parmak izi testi ve sağlık kontrolünden geçirildi. İngilizler sınır dışı edilecek.
Güvenlik güçlerince Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde yakalanan İngiltere uyruklu 2'si kadın, 4'ü çocuk 9 kişi, jandarmadaki işlemlerin ardından, parmak izi alınmak üzere Reyhanlı Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. 

Daha sonra sağlık kontrolü için Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne getirilen İngiliz vatandaşları, kontrolün ardından sınır dışı edilmek üzere Hatay Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne teslim edildi. 
Emniyet güçleri, nakiller sırasında geniş güvenlik önlemi aldı. 

TSK AÇIKLAMIŞTI

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sistesinden yapılan açıklamada, Türkiye-Suriye sınırında Suriye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan İngiltere uyruklu 9 kişinin tespit edildiği duyurulmuştu. Bu kişilerin adli makamlara teslim edildiği de belirtilen açıklama şöyle:

"2’nci Hudut Alayı (Hatay) 2’nci Hudut Taburu Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, Türkiye’den Suriye’ye doğru yasa dışı yollardan geçmeye çalışan İngiltere uyruklu dokuz şahıs yakalanmıştır. Adli makamlara teslim edilmiştir."

İngiltere basınına göre ise bunlardan dördü çocuk. SKY News, Suriye'ye geçmeye çalışan bu kişilerden 3'ünün erkek, 2'sinin kadın ve 4'ünün de çocuk olduğunu yazdı.

Kaynak: Genelkurmay Başkanlığı | SKY News

  :

  :

  :

  :

  "9 İngiliz sınır dışı edilecek" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ