close

Aşk cinayetinden çarpık ilişki çıktı

İki kadını öldürüp intihar eden Şeyhmus Yıldız'ın ölmeden önce verdiği ifade sır perdesini araladı.
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde sağlık ocağında temizlik görevlisi olan 65 yaşındaki Şeyhmus Yıldız, geçen yıl aynı yerde hemşirelik yapan Özlem Görükmez'i (29) tabancayla öldürdü.

Daha sonra arkadaşı ve aile dostu O.U.'nun boşanma davasında tanıklık yaptığı için noter katibi Özlem Akdağ'ı da (37) öldüren Yıldız, kafasına ateş ederek intihara kalkıştı. Ağır yaralanan Yıldız, yaklaşık bir ay sonra hastanede hayatını kaybetti.

Cinayete azmettirdiği iddiasıyla hakkında ömür boyu hapis istemiyle dava açılan O.U.'nun yargılanmasına 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Sanık O.U., "Özlem Akdağ eşimin arkadaşıydı. Eşimin açtığı boşanma davasında tanıklık yaptı. Onu öldüren Şeyhmus Yıldız ise 20 yıllık aile dostum ve nikâh şahidimdi. O da benim tanığımdı. Ancak Özlem, ona hakaret edip duruşmaya girmesini engellemiş. İki Özlem'in öldürüldüğü gün İstanbul'daydım. Kimseyi azmettirmedim" dedi.

'MEKTUBUNU GÖRDÜM'

Mahkeme, Şeyhmus Yıldız'ın ölmeden önce hastanede savcıya verdiği ifadesini de delil olarak dosyaya koyarken, cinayetle ilgili şok bir ayrıntı ortaya çıktı.

Yıldız'ın ifadesinde, "Özlem, A.Z. adlı kadın hemşire ile duygusal ilişki yaşıyormuş. Bu olayı A.Z.'nin, Özlem'e yazdığı mektuptan öğrendim. Mektupta Özlem'e, 'Aşkım, sevgilim seni çok özledim' yazıyordu. Özlem aynı zamanda işten çıktığında erkeklerle görüşüyordu. Mektubu görünce Özlem'i öldürmeye karar verdim.

Ardından arkadaşımın boşanma davasında tanıklık ettiği için diğer Özlem'i de öldürmek için notere gittim. O.U. ile eşinin nikâh şahitliğini yaparken onlara, 'Sizi kim ayırırsa söz veriyorum, o kişiyi kendi ellerimle öldüreceğim' demiştim" dediği öğrenildi.

Özlem Görükmez'le aynı üniversitede okuyan ve aralarında ilişki olduğu ileri sürülen kadın hemşire A.Z. ise ifadesinde, "Özlem, Şeyhmus'un kendisinden yaşlı olduğunu, kültür farkı olduğunu ve arkadaş olamayacağını söylüyordu.

Özlem'le Gazi Üniversitesi'nde okurken aynı yurtta kalıyorduk, duygusal anlamda ilişki yaşadık. Eşimle evlenince Özlem benimle küstü. Ben eşimle tanıştıktan sonra Özlem'le aramızdaki ilişkiyi kafamda bitirmiştim.

Özlem bana 'Eşinden boşan, buralardan gidelim' diye mesaj yazıyordu"
dedi. Mahkeme heyeti, O.U.'nun olayda azmettirici rol üstlendiğine dair somut bir delil elde edilemediğinden, sanığın beraatına karar verdi.

  :

  :

  :

  :

  "Aşk cinayetinden çarpık ilişki çıktı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete