Kavga ettiği arkadaşının kedisine işkence yaptı

İstanbul Zeytinburnu'nda bugün korkunç bir olay yaşandı. Kız arkadaşıyla kavga eden Y.H, evde yalnız kaldığı sırada, arkadaşının kedisine işkence yaptı.
Sosyal medyada yayılan görüntülerle ortaya çıkan şiddet olayı bugün iddiaya göre şöyle gerçekleşti:

Birlikte yaşayan E.S.B ile Y.H önceki gün kavga etti. Bir süredir araları gergin olan çiftten E.S.B işe gittiği esnada, yalnız kalan Y.H evi darmadağın etti. Perdeleri dahi koparan Y.H, E.S.B’nin Paçoz adlı kedisini duvardan duvara vurarak işkence yaptı. Daha sonra E.S.B’yi arayan Y.H, kedinin durumunun kötü olduğunu söyleyerek kendisini eve çağırdı. Eve vardığında kedisine işkence yapıldığını gören genç kadın, Zeytinburnu’nda bulunan veteriner kliniğine hayvanı götürdü.

GERÇEK, KLİNİKTE ORTAYA ÇIKTI

17.45′te kliniğe götürülen kedinin duvardan duvara vurularak kemiklerinin kırıldığı ve gözlerinin dışarı çıktı, ağır şok ve hayati tehlike durumunun devam ettiği ve yaşamasının zor olduğu belirlendi. Yaşanan olay sonrası Zeytinburnu’nda bulunan Şehit Bülent Üstün Polis Merkezi’ne giden E.S.B, Y.H hakkında suç duyurusunda bulundu. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu’ndan avukatların destek verdiği E.S.B’nin “Aile İçi Şiddet” ve “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu” çerçevesinde bu akşam ifade vereceği öğrenildi.ESKİŞEHİR’DEKİ CANİYİ HATIRLATTI

Eskişehir’de Mustafa Can Aksoy adlı kişi sahiplendiği kediyi bıçakladıktan sonra kafasını su dolu damacanayla ezerek öldürmüş ve görüntülerin sosyal medyada yayılmasıyla büyük infial yaşanmıştı. Mayıs ayında hakim Orhan Küçükfidancı, Aksoy’a 3 yıl hapis cezası vermişti. Kararın açıklanmasının ardından duruşmaya katılan hayvanseverler ve avukatları, 3 yıl hapis kararı ile hayvanların bundan sonra “Mal” olarak görülemeyeceğini ifade ederek, bu kararın artık emsal olacağını belirtmişti.

  :

  :

  :

  :

  "Kavga ettiği arkadaşının kedisine işkence yaptı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete