Bunu adet edinmiş! 13 çocuğa cinsel istismar

Antalya’da 13 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan 28 yaşındaki Mehmet Elibol, 45 yıl 6 ay hapse mahkum oldu.
Kepez İlçesi Sütçüler Mahallesi’ndeki ortaokul öğrencilerini geçen yıl okul çıkışlarında adres sorma gibi bahanelerle yanına çağırıp cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Mehmet Elibol, şikayet üzerine gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen Elibol, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

OYNAMAK İÇİN DIŞARI ÇIKMIŞTI
 
 Mağdurlardan 12 yaşındaki E.Ç., Çocuk İzlem Merkezi’nde uzman nezaretinde verdiği ifadesinde, 23 Mayıs 2014 tarihinde okuldan eve gelip üstünü değiştirip oynamak için dışarı çıktığını belirterek şunları anlattı:
 
 “Saat 15.00 sıralarında top oynuyorduk. Uzaktan elektrikli bisikletle bir adam yanımıza geldi. Adam bize ‘Sütçüler yolu ne tarafta’ diye sordu. Yanımda kardeşim vardı, o kaçtı. Benim yanıma yaklaşıp ‘Korkma ben sana zarar vermem, gel seni öpeyim’ dedi. Yanaklarımdan öptü. Belime dokundu. Kollarımı sıktı. Bana sarıldı. Ben kaçmaya çalışırken, kendisine ‘Sapık’ dedim. Adam bisikletine binip gitti.”
 
 
DİĞER 12 KIZ DA BENZER İFADELER VERDİ
 

 Bu kişinin daha sonra komşuların kızına ve okuldan başka kızlara da benzer şeyler yaptığını kaydeden E.Ç., durumu ailesine ve okul müdürüne anlatınca olayın polise bildirildiğini söyledi. E.Ç. gibi cinsel saldırıya uğrayan 12 kız da benzer ifadeler verdi.
 
 Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan Elibol ile cinsel istismara uğrayan çocuklardan hiçbiri, önceki gün görülen karar duruşmasına katılmadı.
 
HER ÇOCUK İÇİN 3.5 YIL
 
Mahkeme heyeti, sanığa her bir çocuğa cinsel istismar suçundan 3’er yıl 6’şar ay hapis cezası verdi. Toplam 45 yıl 6 ay hapse mahkum edilen Mehmet Elibol’un cezasında indirim de yapılmadı.
 
Sanığa verilen hapis cezasının miktarını göz önüne alarak tutuklanmak üzere yakalanmasına karar veren mahkeme, toplam bin 416 liralık yargılama giderinin de Elibol’dan tahsiline hükmetti. Mehmet Elibol’un, benzer suçtan Burdur Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2008 yılında 3 yıl 9 ay hapse mahkum olduğu da ortaya çıktı.
 
Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Bunu adet edinmiş! 13 çocuğa cinsel istismar" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ