Gördüğü esrarengiz görüntü yüzünden evini değiştirdi

İstanbul Bakırköy'de karşı pencerede sürekli hayalete benzer esrarengiz bir görüntü gören kiracı, çareyi evini değiştirmekte buldu.
Olay yeri Bakırköy. Tarih 2015 yılı Mart ayı. Penceredeki, sevimli hayalet Casper'a benzeyen görüntü, yaramaz bir çocuğun buğuyla cama yaptığı bir çizim değil. Fotoğraf ise, pencerede defalarca bu görüntüyü gören ve sonunda rahatsız olup, başka bir eve taşınmaya karar veren kiracının objektifinden…

GİZEMLİ ŞEHRİN TUHAF HİKAYELERİ

300 bin yıllık tarihi olan İstanbul'dan birçok medeniyet gelip geçti. Bu eski ve gizemli şehir, sayısız tuhaf hikayeleri de koynunda besleyip büyütür. Geceleri kimi mahallelerinde tarihi köşklerden garip sesler duyulduğu kulaktan kulağa yayılan, kimi evlerin senede bir kez kaybolduğuna inanılan şehir efsaneleri, İstanbul'un mezesidir.

KİRACI KADINI ŞAŞKINA UĞRADI

Bakırköylüler bilir, Sakızağacı Mahallesi semtin en eskilerindendir. Kentsel dönüşümün yavaş yavaş uğradığı mahalledeki evlerin tarihi epey eskiye dayanır. İşte genç bir kadın da, bu evlerden birinde üç yıldır kiracı olarak oturuyordu.

"BANA BAKIP GÜLÜMSÜYORDU"

Fotoğrafın hikayesini sorduğumuzda şunları anlattı: "Sahildeki evlerin arka balkonları birbirine bitişik mesafededir. Öyle ki yan komşu sigarasını çıkarsa, çakmağı uzatabilirsiniz. Hava almak için arka balkona çıktığım bir gece yarısı, karşı komşumun camındaki beyazlık gözüme çarptı.

Arka balkonumun ışığı yanmadığından ne olduğunu tam anlayamadım. Sonra cep telefonumun ışığını çıkarıp, cama doğru tuttum. Sanki o beyazlığın içinde biri bana doğru bakıp, gülümsüyor! Sonra telefonun flaşını kullanarak fotoğrafını çektim. Çıplak gözle bakarken hayal gibi gelen beyazlık, fotoğrafta apaçık çıkmıştı. Hemen balkonun kapısını kapatıp, içeri girdim.

Evin bütün ışıklarını da yakıp, geceyi öyle geçirdim. Gündüz olduğunda pencerenin açık olduğunu fark ettim. Pencere açıktı ama camdaki buğu ilginç şekilde hala duruyordu. Leke desem leke değil çünkü komşum diğer camları pırıl pırıl yapmıştı. Sonraki gecelerde çıkıp, karşı cama tekrar tekrar baktım. 'Hayalet' bana gülümsemeye devam ediyordu. Balkona ne zaman çıksam, beni izlediğini hissettiğim bir 'hayalet'in olduğu düşüncesi gitgide canımı sıkmaya başladı ve üç yılın sonunda o evden taşındım"

  :

  :

  :

  :

  "Gördüğü esrarengiz görüntü yüzünden evini değiştirdi" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ