Maltepe'de korkutan patlama

Maltepe'de solunum yetmezliği çeken kişi için evde bulundurulan oksijen tüpü bomba gibi patladı. Patlama ile birlikte daire alev alev yandı.
Binada mahsur kalan 2 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Olay sabah 08.30 sıralarında Maltepe Gülyolu Sokak'ta bulunan 5 katlı binanın 3. katında meydana geldi. Evde solunum sıkıntısı çeken bir hasta için bulundurulan oksijen tüpü henüz belirlenemeyen bir nedenle patladı. Patlama ile birlikte daire alev alev yanmaya başladı.

Yangın çevrede büyük korku ve paniğe neden oldu. Binada oturanlar kendilerini dışarı atarken üst katta mahsur kalanlar teras kata çıktılar.

Alevler itfaiyenin yaklaşık yarım saat süren çalışmaları sonucunda kontrol altına aldı. Mahsur kalan vatandaşları itfaiye ekipleri merdiven aracıyla ile kurtarıldı. Dumandan etkilenen 2 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Mahalleliler, “Evde yatalak hasta vardı, oksijen tüpü kullanıyordu. Tüp patlamış diyorlar“ dedi.

KORKUTAN YANGIN CEP TELEFONUNDA

Olay sırasında sokaktan geçen bir vatandaş yangın anını cep telefonu ile görüntüledi. Görüntülerde oksijen tüpünün patladığı belirtilen dairenin alevler içinde yandığı görülüyor.

Kayank: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Maltepe'de korkutan patlama" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ