Cübbeli Ahmet beraat edecek mi?

​Savcı, "Cübbeli Ahmet Hoca" olara bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün yargılandığı davada beraatini istedi.
Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu örgüt kurma, insan ticareti ve cinsel saldırı davasında savcı mütalaa verdi. Yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle Ünlü ve diğer sanıkların beraati istendi.

CÜBBELİ AHMET GELMEDİ

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Ahmet Mahmut Ünlü gelmezken sanıklar Barış Sezek, Mahjouba Demirel ve Osman Aydemir ile avukatlar katıldı. 

Duruşmada savcı Yavuz Pehlivan mütalaasını açıkladı. Karagümrük çetesi olarak bilinen Nuriş kardeşlerin ağabeyi de olan sanık Nejat Ergin’in oto alım satımı nedeniyle iki mağduru telefonda tehdit etmek suçundan bir yıldan 4 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. 

BERAATLERİNE KARAR VERİLMESİ

Sanıklar Nejat Ergin, oğlu Yiğit Ergin, Saim Uyanık, Celil Yavuz, Murat Tolga Ohri ve İbrahim Danacılar hakkında örgüt kurma, üye olma ve diğer tehdit suçlamalarından yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle beraatlerine karar verilmesi talep edildi. 

Ünlü’ye internete düşen görüntüleri dışında görüntüleri bulunduğu yönünde şantaj yapılması iddiası üzerine Ünlü’nün yardım için Nejat Ergin ile görüştüğünü belirten savcı, bu konu ile ilgili sanık Ergin yönünden suç teşkil eden bir eylemi bulunmadığını kaydetti. 

CİNSEL SALDIRI SUÇU

Sanıklar Ahmet Mahmut Ünlü, Barış Sezek, Mahjouba Demirel, Kamara Alihammedova. Kakramonjon Khoulmamadov, Mehmet Batur, Muhammet Ali Melemez, Kadriye Sezek, Burhan Adıyaman ve Osman Aydemir hakkında da örgüt kurmak, üye olmak, insan ticareti yapmak, fuhuşa teşvik, aracılık, yer temini ve cinsel saldırı suçlarından dava açıldığını hatırlatan savcı, yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle sanıkların beraatlerine karar verilmesini talep etti. 

Savcı Pehlivan, Ünlü’nün yurt dışından getirilen ve mağdur olduğu belirtilen iki kadın ile nikah kıydığını, bir süre beraber yaşadıklarını, zorla beraber olduklarına dair delil bulunmadığını ifade etti. 

YURT DIŞINA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILDI

Sanık Mahjouba Demirel’in evinde sahte pasaport ele geçirildiğini ifade eden savcı, 2 yıldan 5 yıla kadar ceza verilmesini istedi. Sanık Barış Sezek’in yurt dışına çıkış yasağının da kaldırılmasına karar verilmesi istendi. 

Sanıkların avukatları mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için süre talebinde bulundu. Barış Sezek’in avukatı, müvekkilinin umreye gitmek istediğini belirterek yurt dışı yasağının kaldırılmasını talep etti. 

Ara kararlarını açıklayan mahkeme, sanık ve avukatlara süre verdi. Sezek’in yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması talebini reddeden mahkeme, bu talebin hükümle birlikte değerlendirilmesini kararlaştırdı ve duruşmayı erteledi.

  :

  :

  :

  :

  "Cübbeli Ahmet beraat edecek mi?" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete