​İstanbul'da bomba alarmı

Fatih'te art arda iki tramvay durağında bomba süsü verilmiş paket paniğe neden oldu. Trafik de olumsuz yönde etkilendi.
İstanbul Fatih’te sabah saatlerinde Fındıkzade ve Haseki tramvay duraklarına konulan iki adet bomba süsü verilmiş paket emniyet güçlerini alarma geçirdi. Bomba imha uzmanlarının müdahale ettiği paketler boş çıkarken, çalışma nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Millet Caddesi üzerinde bulunan Fındıkzade ve Haseki tramvay duraklarına konulan iki adet bomba süsü verilmiş paket güvenlik görevlilerin ihbarıyla polisi alarma geçirdi. Saat 06.00 sularında paketleri gören güvenlik görevlileri, durumu polise haber verdi.

BOMBA İMHA UZMANLARI MÜDAHALE ETTİ

Olay yerlerine giden polisler çevre güvenliği alıp, Bomba İmha Şube Müdürlüğü’ne bağlı uzman bomba imha ekiplerine haber verdi. İlk olarak Fındıkzade Tramvay Durağı’na gelen bomba imha ekibi paketi fünye ile patlattı. Paketin poşet ve bantla sarılmış kaldırım taşı olduğu anlaşıldı. Daha sonra da Haseki Tramvay Durağı’ndaki paket fünye ile patlatıldı. Buradaki paketinde aynı şekilde hazırlandığı belirlendi.

1 SAAT TRAFİĞE KAPATILDI

Bu iki tramvay durağı yaklaşık 1 saat kapatılırken, tramvay seferleri Yusufpaşa-Kabataş ve Çapa-Bağcılar arasında devam etti. Seferler polislerin çalışmalarını ardından normale döndü. Öte yandan paketlerin üzerinde bir terör örgütü ile ilgili yazı yazan kağıt parçası olduğu görüldü.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​İstanbul'da bomba alarmı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete