İzmir'i kana bulayacaklardı

İzmir'de, terör örgütü elemanı G.S.'nin, sırt çantasında 14 kilo plastik patlayıcıyla yakalamasının ardından vali açıklama yaptı.
İzmir'de, terör örgütü elemanı G.S.'nin, sırt çantasında 14 kilo plastik patlayıcıyla yakalamasının ardından Vali Mustafa Toprak, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile birlikte Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde basın açıklaması yaptı.

FÜNYELERE SİGARA İZMARİTİ KAMUFLESİ

Terör ve istihbarat ekiplerini kutlayan Vali Toprak'ın açıklamasına göre, Özgür Kod isimli G.S.'nin, PKK'nın Suriye kolu PYD'nin askeri kanadı YPG üyesi olarak savaştığı belirlendi. Mardin'den Türkiye'ye giriş yapan G.S.'nin, saldırı hazırlığına geçtiğinin tespitiyle de, operasyon yapıldığı öğrenildi.

Suriye uyruklu A.S. ile birlikte yakalanan G.S.'nin, bombayı aldığı ormanlık alanda yapılan aramalarda toprağa gömülü olarak fünyeler ve bir kot pantolon da bulundu. Fünyelerin sigara izmaritinin içinde sakladığı kahverengi kemer takılı mavi kot pantolun neden fünyelerle birlikte gömüldüğünün ise anlaşılamadığı bildirildi. Vali Mustafa Toprak ayrıca, titizlikle çalışıldığını ve olumsuzlukların önlendiğini söyledi.DAHA ÖNCEKİ BOMBALARDA PARMAK İZİ ÇIKTI

İzmir'de sırt çantasında 14 kilo patlayıcıyla yakalanan G.S.'nin parmak izlerinin, daha önce Aydın'ın Söke İlçesi'nde ele geçirilen bombaların üzerinde de bulunduğu ortaya çıktı. Aydın'ın Söke İlçesi'nde Argeş kod adlı S.Ş., bir süre önce eylem hazırlığı içerisindeyken patlayıcılarla yakalandı.

Ele geçirilen bombalar üzerinde, o zaman bulunan parmak izlerinin kime ait olduğu tespit edilemedi. Ancak dün G.S.'nin yakalanmasının ardından alınan parmak izleri daha önce herhangi bir olaya karışıp karışmadığının tespiti için tüm İl Emniyet Müdürlüklerine gönderildi. Bu parmak izlerine yönelik araştırmalar sonucunda, Aydın'ın Söke İlçesi'nde bomba üzerinde bulunanlarla eşleştiği saptandı. G.S.'nin ne zaman Aydın'a gittiğine yönelik araştırma başlatıldığı belirtildi.Kaynak: Odatv

 

  :

  :

  :

  :

  "İzmir'i kana bulayacaklardı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete