80 lira verene AKP'nin sağlık devrimini görme şansı

Sağlık sistemini ele alan Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, AKP hükümetinin kirli çamaşırlarını bir bir ortaya döktü.
İşte Bayer'in o yazısı...

Ankara'nın
göbeğinde randevulu sistemle çalışan, binası bakımlı, temiz, hani inanın pek de kalabalık olmayan bir üniversite hastanesi, bu hastanede ultrason çekimi için 6 ay sonraya randevu veriliyor, hem de bu hasta kanser hastalığı geçirmiş ve karın fıtığı ile ilgili ameliyat olacak. Yani rasgele bir vaka değil.

Bunlar yetmedi, asıl acınacak durumu söyleyeyim, 'para yatırılırsa ultrason çekimi aynı gün içinde oluyor', (80 TL civarında bir para). Yani 80 TL yatırarak insan oluyorsunuz.

"VATANDAŞA FIRÇA ATAN MEMURLAR"

Bundan 20 yıl önce Kemal Kılıçdaroğlu dönemi SSK hastanelerini malzeme yapanlar, ekranlardan eksik olmayanlar şimdi, yani 20 yıl sonra bir gitsinler bakalım hastanelere (ama torpilsiz, ama korumasız) sabahın 6'sında başlayan kuyruklar, koridorlarda uyuyan hastalar, vatandaşa fırça atan memurlar, çaresiz doktorlar.

Sağlığa iyi yatırım yapıldı arkadaşlar, evet süslü binalar, taşeron sistem güvenlik, taşeron sistem temiz mekânlar, ama vatandaş yine kuyrukta, yine çaresiz, üstelik de hasta ve bakıma muhtaç.

Harcadığınız paralar insan refahına katkı sağlamazsa, onun yaşam düzeyini iyileştirmezse neden harcarsınız o paraları muhteremler.

"MİLLİ GELİRİ KAĞIT ÜZERİNDE YÜKSELTEN EY SİYASİLERİMİZ"

Şimdi yeni hükümet kurulacak ve yeni bir sağlık bakanımız olacak, süslü koltuk ve çerez parası makam arabası zaten mevcut, helal olsun ama bu sorunlara çare bulamadığımız sürece insanların 'çaresizlik düzeyi' artıyor. Bakınız bir başka konu, maalesef Manisa'da açık kamyonete binen insanlarımız trafik kazasında öldüler, 15 kişi...

Kişi başına milli geliri kâğıt üstünde yükselten ey siyasilerimiz, dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde açık kamyonetle insan taşınır, bunların gelir düzeyi sizin açıkladığınız gibi olsa idi üç kuruş yevmiye ile tarlada çalışmaya giderken ölürler miydi, insaf insaf.

Kaynak: Yalçın Bayer | Hürriyet

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

  :

  :

  :

  :

  "80 lira verene AKP'nin sağlık devrimini görme şansı" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete