O damada şok hapis talebi

Kuveyt Büyükelçiliği personeli tarafından dövülen Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün damadı yarbaya dava açıldı.
Hava Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Akın Öztürk’ün damadı Pilot Yarbay Hakan Karakuş ile Kuveyt Büyükelçiliği personeli arasında trafikte yol verme anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgayla ilgili dava açıldı.

Elçilik aracına tekme atan Yarbay Karakuş’un 6 yıla kadar hapsi istenirken, Karakuş’un elmacık kemiğini kırmakla suçlanan elçiliğin şoförü Selahaddin Aydın için 4.5 yıl hapis cezası istendi.

HER İKİ TARAF DA ŞÜPHELİ VE MAĞDUR

Habertürk gazetesinden Cemal Doğan imzalı Cumhuriyet Savcısı Banu Özenç İslim tarafından açılan davanın iddianamesinde, 10 Eylül 2014’te Turan Güneş Bulvarı’nda yaşanan olayda; tarafların yol verme yüzünden tartıştıkları, birbirlerini araçla takip ettikleri ve yol kenarında durup kavga ettikleri belirtildi.

İki tarafın da şikâyetçi olmaları nedeniyle ‘şüpheli ve mağdur’ olarak yer aldıkları iddianamede, F-16 pilotu Yarbay Karakuş’un önce elçilik şoförü Selahaddin Aydın’la, sonra Kuveytli diplomatlarla aralarında çıkan arbedeye yer verildi.

YARBAYIN SUÇU ARACI TEKMELEMESİ

Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianemede Karakuş’un, Kuveyt Büyükelçiliği aracını tekmelediği, buna karşılık şoför Selahaddin Aydın, elçilik ataşesi Emad Ali Almahoid ve kimliği tespit edilemeyen bir diplomatın Karakuş’u darp ettikleri belirtildi.

Kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu şoför Aydın’ın, Yarbay Karakuş’un yakasından tuttuğu, ataşe Emad Ali Almahoid’in yumruk attığı, birlikte oldukları anlaşılan üçüncü kişininse Karakuş’u sırtından itip yere düşmesine neden olduğu ifade edildi.

Adli Tıp raporuna işaret edilerek, Yarbay Karakuş’u, kemik kırığı oluşacak şekilde yaralayan şoför Aydın’ın, ‘nitelikli kasten yaralama’ suçunu işlediği belirtildi.

Aydın hakkında 1.5 yıldan 4.5 yıla kadar hapis cezası istendi. Yarbay Karakuş’un da elçilik aracına tekme atarak, “kamu malına zarar vermek” suçundan 1 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

ATAŞENİN DOSYASI ADALET BAKANLIĞI’NA GÖNDERİLDİ

İddianamede şüpheli-mağdur Kuveyt Ataşesi Emad Ali Almahoid’in diplomatik dokunulmazlığı bulunması nedeniyle hakkında düzenlenen fezlekenin Adalet Bakanlığı’na gönderildiği belirtildi.

Kimliği tespit edilemeyen diğer diplomatın dosyasının ayrılması, bu kişi hakkında kimlik soruşturması yapılması istendi. Kuveytli diplomat ile Türk şoförün, Yarbay Karakuş hakkındaki “hakaret ve tehdit” şikâyetiyse takipsizlikle sonuçlandı.

  :

  :

  :

  :

  "O damada şok hapis talebi" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ